DB Schenker otwiera obiekt w Wielkopolsce

Panattoni Europe

Operator logistyczny skorzysta w kwietniu z ponad 20 tys. mkw. powierzchni magazynowej w Panattoni Park Poznań XII, na której  planuje obsługiwać kontrahenta z branży automotive. Będzie to kolejna współpraca DB Schenker z deweloperem w Wielkopolsce, ponieważ firma jest najemcą Panattoni Park Poznań VIII w Komornikach.

DB Schenker wprowadzi się w kwietniu do Panattoni Park Poznań XII – centrum logistycznego położonego w Plewiskach, w gminie Komorniki, gdzie zajmie 20 200 mkw. Deweloper wzmocnił posadzkę i pogrubił ją do 19 cm, w celu przystosowania obiektu do wózków wykorzystujących pętlę indukcyjną. Ponadto przygotował instalację sprężonego powietrza, miejsce pod maszynę myjącą i stację ładowania. Budynek osiągnął wysokość 12 metrów, zgodnie ze standardem Panattoni. Inwestycja dla DB Schenker przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent.

Obiekt pod Poznaniem to kolejna zielona realizacja Panattoni dla DB Schenker. W ubiegłym roku deweloper dostarczył terminal przeładunkowy w Świdniku, w którym pro środowiskowe narzędzia pozwoliły na ograniczenie emisji CO2 o blisko 30 proc., zużycia energii o 34 proc., a także wody o 67 proc.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Polecane