Dealz uruchomi centrum dystrybucyjne pod Łowiczem

Hillwood Polska

Międzynarodowa sieć sklepów Dealz z grupy Pepco otworzyła w Polsce 130 sklepów. Firma aktualnie przygotowuje się do uruchomienia centrum dystrybucyjnego, które będzie zlokalizowane w powstającym parku logistycznym Hillwood Łowicz Południe w Łyszkowicach (woj. łódzkie).

Pierwsza placówka handlowa Dealz powstała w Polsce w lutym 2018 roku. Aktualnie sieć prowadzi swoją działalność w ponad 130 lokalach handlowych, sprzedając w nich ponad 3 tys. produktów spożywczych, drogeryjnych, do dekoracji i wyposażenia domu, zabawek, narzędzi oraz produktów dla zwierząt.

W Hillwood Łowicz Południe Dealz wynajął 47 700 mkw. powierzchni magazynowej oraz biurowo-socjalnej. Magazyn zostanie przeznaczony na centrum dystrybucyjne dla sieci sklepów Dealz w naszym kraju.

– Firma Dealz wynajęła prawie połowę powierzchni dostępnej w projekcie Hillwood Łowicz. Cieszy nas, że właśnie ta lokalizacja została wybrana przez na nowe centrum dystrybucyjne firmy. Powierzchnia zostanie dostosowana do potrzeb klienta i spełni oczekiwania dotyczące każdego, z tak szerokiego asortymentu składowanych tam produktów – mówi Wojciech Dachniewski, business development director w Hillwood Polska.

Hillwood Łowicz Południe powstaje w Łyszkowicach, ok. 1 kilometra od wjazdu na autostradę A2 (węzeł Łowicz). Deweloper przekonuje, że dzięki takiej lokalizacji park magazynowy jest dobrze skomunikowany tak z Warszawą, jak i Berlinem. Obiekt będzie składał się z dwóch hal o łącznej powierzchni 108 627 mkw. Hale będą miały ponadstandardową wysokość (12 m) oraz będą miały wzmocnioną nośność posadzki do 8 t/mkw.

Jednym z elementów inwestycji była przebudowa ok. kilometra drogi dojazdowej, której koszt wyniósł 1,2 mln euro.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane