Fresh Logistics wybuduje obiekt logistyczny w Łomży

Fresh Logistics Polska

W 2023 roku firma Fresh Logistics Polska (Grupa Raben) zamierza rozpocząć budowę samodzielnego obiektu logistycznego w Łomży, na terenie o powierzchni prawie 2,5 ha. Aktualnie przedsiębiorstwo informuje o zakończeniu rozbudowy magazynu w Grodzisku Mazowieckim.

Planowany obiekt w Łomży będzie posiadał pomieszczenia do przechowywania produktów w temperaturze kontrolowanej. Będą w nim świadczone usugi dystrybucji i magazynowania, oraz dodatkowe, takie jak konfekcjonowanie czy VAS (tworzenie zestawów promocyjnych). Realizacja inwestycji będzie wiązała się z zatrudnieniem nowych pracowników oraz nawiązaniem współpracy z podmiotami świadczącymi usługi transportowe.

W ramach rozwoju infrastruktury magazynowej Fresh Logistics Polska, w podwarszawskim Grodzisku Mazowieckim powstała nowa hala magazynowa z temperaturą kontrolowaną o powierzchni ponad 7 500 mkw. Po zakończeniu inwestycji, centrum logistyczne w Grodzisku Mazowieckim dysponuje 18 564 mkw. powierzchni magazynowej, z możliwością składowania prawie 23 tys. palet w temperaturze od 0 do +2°C oraz od +2 do +6 °C.

Inwestycja zlokalizowana jest przy ulicy Transportowej, w bezpośrednim sąsiedztwie drogi wojewódzkiej 579, zaledwie 4 km od Autostrady Wolności.

Centrum dystrybucyjne w Grodzisku Mazowiecki to 3 340 mkw. powierzchni przeładunkowej oraz aż 15 224 mkw, magazynu wysokiego składowania. W ramach inwestycji wydzielono specjalna strefę UltraFresh przeznaczoną dla składowania żywności w temp. 0 do +2stC (m.in. świeże mięso i ryby).

Magazyn został wyposażony w ekologiczną instalację chłodniczą opartą na amoniaku, zapewniającą jednocześnie możliwość dogrzewania do 15 °C. Firma zainwestowała także w wózki litowo – jonowe. Inne ciekawe rozwiązania to samonośne stanowiska przeładunkowe (tzw. domki przeładunkowe), wyposażone w elektryczne rampy przeładunkowe oraz system elektronicznych klinów połączonych w układzie z sygnalizacja świetlną, regulującą ruch na poszczególnych rampach na zewnątrz i wewnątrz magazynu.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane