ID Logistics przejmuje polską spółkę Spedimex

ID Logistics

Specjalizująca się w obsłudze logistycznej sektorów fashion i e-commerce spółka Spedimex ma nowego właściciela. Kupił ją potentat na rynku logistyki kontraktowej ID Logistics, który zyskał tym samym nowych klientów oraz 15 nowych lokalizacji.

Spedimex został założony w 1993 roku przez rodzinę Bąków. Marcin Bąk pozostaje jej głównym udziałowcem i jednocześnie prezesem zarządu. Spółka jest jednym z graczy na rynku logistyki kontraktowej, obsługujących branże: fashion, e-commerce oraz beauty. Spedimex dysponuje własną siecią oddziałów dystrybucyjnych – prowadzi działalność w 15 lokalizacjach w całej Polsce, na łącznej powierzchni blisko 230 tys. mkw.

Spedimex wdraża narzędzia technologiczne, które pozwalają na zarządzanie dużymi potokami towarowymi. Dla jednego z klientów rynku fashion obsługuje dzięki temu dostawy do sklepów i zwroty e-commerce z ponad 15 krajów europejskich. W 2022 r. obroty Spedimex wyniosły 510 mln zł (109 mln euro).

ID Logistics informuje, że wraz z przejęciem Spedimex, przedsiębiorstwo staje się jednym z liderów logistyki na rynku polskim, wraz z 35 oddziałami, 7 000 pracowników i portfolio wiodących marek.

– Mamy bardzo zbliżoną kulturę organizacyjną i podobne wartości. Łączy nas w szczególności podejście do relacji z klientami oraz do innowacyjności. Przejęcie Spedimex pozwala nam osiągnąć pozycję jednego z liderów logistyki w Polsce na rynku, który jest jednym z najbardziej dynamicznych w Europie. Jednocześnie akwizycja przynosi nam portfel nowych, wiodących klientów, których będziemy mogli rozwijać także w innych krajach – mówi Eric Hémar, prezes i dyrektor generalny ID Logistics.

Marcin Bąk, prezes i dyrektor generalny Spedimex uważa, że integracja firmy z grupą ID Logistics, umożliwi kontrahentom spółki korzystanie z globalnych rozwiązań logistycznych. – Jestem przekonany, że nasze wspólne wartości, takie jak profesjonalizm, zaangażowanie i innowacyjność, pozwolą nam nadal rozwijać naszych klientów i pracowników w przyszłości – dodaje Bąk.

Transakcja podlega jeszcze zatwierdzeniu przez krajowe organy antymonopolowe. Przejęcie ma zostać sfinalizowane do czerwca 2023 roku.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane