MCG EastBridge wynajął kompleks GLP Kraków III

GLP

Spółka logistyczna MCG EastBridge, należąca do Maszoński Group, w I kwartale 2023 r. podpisała umowę najmu ok. 37 tys. mkw. w powstającym centrum logistycznym GLP Kraków III w Niepołomicach. Aktualnie najemca zdecydował się wynająć pozostałe 19 tys. mkw. w obiekcie. W efekcie zajmie cały, zlokalizowany pod Krakowem kompleks.

Firma MCG EastBridge to nowa spółka w grupie Maszoński Logistic, która będzie kontynuowała świadczone od ponad 25 latu sługi transportowo-logistyczne w UE. Celem spółki jest ekspansja działalności na południowy wschód Europy w kierunku półwyspu Bałkańskiego i Turcji.

Dlaczego nowa spółka wynajęła cały park magazynowy? – Chcemy przekazać potencjalnym klientom, że jesteśmy gotowi zaoferować im 100 proc. naszego zaangażowania i doświadczenia w każdy możliwy proces – twierdzi Mirosław Maszoński, prezes Maszoński Logistic.

Nowa siedziba spółki MCG EastBride czyli GLP Kraków III Logistics Centre powstaje na terenie Niepołomickiej Strefy Inwestycyjnej. Park logistyczny będzie oddalony o niespełna 30 minut od centrum Krakowa, z kolei od przejścia granicznego ze Słowacją Chyżne-Trstena dzieli go 90 minut, a w przypadku transportu do Czech (Gorzyczki-Vernovice) i Ukrainy (Korczowa-Krakowiec) to ok. 120 minut jazdy samochodem ciężarowym.

Najemcę parku logistycznego reprezentowała w rozmowach z deweloperem firma AXI IMMO, która informuje, że wynajęcie całego parku GLP Kraków III Logistics Centre o powierzchni 56 200 mkw. jest największą transakcją w historii krakowskiego i małopolskiego rynku magazynowego. To również największa podpisana umowa najmu w pierwszej połowie 2023 r. na branżowym rynku w Polsce.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane