Na Dolnym Śląsku powstanie nowe centrum logistyczne

Pixabay

Firma SEGRO, deweloper i zarządca nieruchomości magazynowych, kupiła działkę o powierzchni ponad 17 ha w podwrocławskich Biskupicach Podgórnych. Powstanie na niej trzeci z kolei park logistyczny tej firmy, zlokalizowany w okolicach Wrocławia. Budowa ruszy, kiedy pojawi się zainteresowany najemca.

Biskupice Podgórne od kilkunastu lat przyciągają inwestorów. Jednym z ostatnich jest LG, który buduje na terenie gminy zakład produkcji baterii do pojazdów elektrycznych. Wkrótce może się też rozpocząć budowa SEGRO Logistics Park Wrocław, w którym powstanie 75 000 mkw. powierzchni magazynowo-produkcyjnej. Podobnie jak inne obiekty SEGRO, projekt ten zostanie poddany ocenie BREEAM, co ma być gwarantem wysokiej jakości wykonania budynku oraz ergonomiczności podczas jego eksploatacji.

Działka SEGRO znajduje się przy wjeździe na autostradę A4, w niewielkiej odległości od skrzyżowania autostrad A4 i A8. Joanna Janiszewska, dyrektor regionalny SEGRO, informuje, że firma otrzymała już pozwolenie na budowę. Inwestycja rozpocznie się, kiedy uda się znaleźć pierwszego najemcę. Obiekt zostanie wykonany zgodnie z jego wymaganiami. Sama budowa powinna potrwać zaledwie kilka miesięcy.

SEGRO prowadzi rozmowy związane z pozyskaniem kolejnych, atrakcyjnych terenów inwestycyjnych w okolicy największych ośrodków miejskich, w których zlokalizowane są już dotychczasowe parki logistyczne tej spółki.

Obiekt w Biskupicach Podgórnych będzie trzecim parkiem logistycznym SEGRO we Wrocławiu. Jako pierwszy powstał SEGRO Industrial Park Wrocław w północno-wschodniej części miasta, w pobliżu wjazdu na Autostradową Obwodnicę Wrocławia A8, z potencjałem rozbudowy do 35 000 mkw. Niedawno firma nabyła również park położony na południe od Wrocławia, który otrzymał nazwę SEGRO Industrial Park Wrocław 2. Jego łączna powierzchnia wynosi 24 000 mkw.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane