Nowe sortownie DPD Polska powstaną w Gdańsku i Poznaniu

Wikipedia

Nowe obiekty firmy kurierskiej powstaną w centrach logistycznych Panattoni. Sortownie będą miały po ok. 3,6 tys. mkw. powierzchni. DPD rozpocznie w nich działalność wiosną 2021 roku.

Rynek przesyłek KEP (kurierskich, ekspresowych i paczkowych) rozwija się błyskawicznie, co przekłada się na rosnące zapotrzebowanie na powierzchnię magazynową. Potwierdza to firma DPD Polska – będąca częścią DPDgroup, drugiej pod względem wielkości międzynarodowej sieci kurierskiej w Europie – która poszerza swoją działalność o dwie lokalizacje w ramach kompleksów logistycznych Panattoni.

Sortownie o zbliżonej powierzchni powstaną w Panattoni Park Poznań X oraz Panattoni Park Gdańsk Airport. Będą wyposażone w system sortujący, a ich sprawną obsługę zagwarantują liczne bramy na poziomie „0”. Budowa zakończy się wiosną 2021 roku.

Wielkopolska i pomorska inwestycja nie są jedynymi realizacjami na potrzeby DPD Polska. W październiku 2019 r. firmy przedłużyły umowy najmu obiektów o łącznej powierzchni ponad 10 tys. mkw. w ramach Panattoni Park Sosnowiec II oraz Panattoni Park Kraków III.

– Rozwój e-commerce, wzrost rynku przesyłek ekspresowych i rosnące wymagania konsumentów wymagają od nas ciągłego modernizowania infrastruktury. Naszym celem jest dostarczanie przesyłek bezpiecznie, szybko i sprawnie. Budowa nowych obiektów to okazja do wdrożenia energooszczędnych i zrównoważonych technologii, a także efektywniejsze sieci połączeń drogowych i redukcja emisji CO2 na trasach łączących sortownie i oddziały – komentuje Rafał Nawłoka, prezes zarządu DPD Polska.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane