Rekord przeładunków w BCT Gdynia: ponad 500 tys. TEU

BCT Gdynia

BCT – Bałtycki Terminal Kontenerowy w Gdyni po raz pierwszy w swojej historii przekroczył wczoraj poziom 500 tys. TEU rocznych przeładunków. Półmilionowy kontener został załadowany w eksporcie na statek MSC Veronique, największego klienta terminalu – firmy Mediterranean Shipping Company.

– W czterdziestoletniej historii działalności BCT w Gdyni i 17-letniej obecności ICTSI na terminalu, kilka razy zbliżyliśmy się do granicy 0,5 miliona przeładowanych TEU rocznie. Jednak faktycznie dopiero w tym roku przekroczyliśmy tę magiczną dla nas cyfrę – powiedział Wojciech Szymulewicz, prezes BCT Gdynia. – Trzeba podkreślić, że jesteśmy terminalem bramowym dla ładunków przeznaczonych prawie wyłącznie dla polskiej gospodarki, dlatego tym bardziej cieszy nas osiągnięty wynik. Bardzo dziękujemy naszym klientom, którzy powierzają nam swoje ładunki, doceniając pracę terminala BCT – dodał prezes.

Wojciech Szymulewicz wyraził przy okazji nadzieję, że w przyszłości dzięki nowym inwestycjom portowym, spółce uda się uruchomić połączenia oceaniczne, co znacząco przyczyni się do kolejnych rekordów.

W tym roku terminal kontenerowy BCT świętuje również okrągły jubileusz 40-lecia działalności. Otwarty w 1979 roku przez wiele lat był jedynym kontenerowym „oknem na świat” dla polskiej gospodarki. W ciągu swojej wieloletniej działalności kontenerowej w Gdyni, terminal przeładował ogółem ponad 9,3 mln TEU.

Po przejęciu gdyńskiego terminala w 2003 roku przez ICTSI – międzynarodowego operatora terminali kontenerowych i wsparty inwestycjami, stał się jednym z największych polskich terminali kontenerowych w kraju.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane