Rohlig Suus Logistics ma nowy magazyn w Lublinie

Rohlig Suus Ligistics

Rohlig Suus Logistics zmienia lokalizację oddziału w Lublinie, a jednocześnie zwiększa dotychczasową zdolność operacyjną w regionie o 30 proc. Nowa inwestycja to magazyn typu cross-dock, pozwalający m.in. na optymalizację kosztów związanych z dostawą towarów do odbiorcy na tzw. ostatniej mili.

Nowy obiekt, zlokalizowany przy ul. Józefa Franczaka „Lalka” 4, pełni funkcję magazynu logistycznego oraz terminalu przeładunkowego. Rohlig Suus Logistics kupił niedawno Expert, specjalizującą się w tego typu usługach ostatniej mili, która także posiada oddział w Lublinie. W regionie Suus rozwija również usługi dodane – kompletację, etykietowanie, banderolowanie oraz tworzenie zestawów produktowych. Firma liczy na obsługę klientów m.in. z branży spożywczej, meblarskiej, chemii przemysłowej, automotive czy papierniczej.

– Od 12 lat jesteśmy obecni w województwie lubelskim i z roku na rok obserwujemy coraz większe zainteresowanie przedsiębiorców tym regionem. Nasz nowy magazyn mieści się w Specjalnej Strefie Ekonomicznej, Euro Park Mielec, której obszar przecinają główne szlaki komunikacyjne wiodące z północy na południe i ze wschodu na zachód Europy. Wierzymy, że Lubelszczyzna, dzięki zapleczu naukowo-badawczemu, dostępie do wykwalifikowanej kadry pracowniczej, a także doskonałej lokalizacji, w najbliższych latach może stać się strategicznym punktem dla globalnych łańcuchów dostaw, w tym także się naturalnym hubem logistycznym przy odbudowie Ukrainy – mówi Adam Galek, członek zarządu Rohlig Suus Logistics.

– Połączenie funkcji terminalu przeładunkowego oraz magazynu logistycznego pozwala na usprawnienie procesów logistycznych. W jednym czasie nasz nowy magazyn może obsłużyć 40 aut, co znacznie zwiększa dotychczasową efektywność oddziału – informuje Krystian Zakrzewski, dyrektor oddziału Rohlig Suus Logistics w Lublinie.

Rohlig Suus Logistics jest jednym z największych operatorów logistycznych w Europie Centralnej. Aktualnie firma zatrudnia ponad 2000 osób w ponad 30 oddziałach w 7 krajach oraz zarządza ponad 300 tys. m kw. powierzchni magazynowej.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane