Samskip przeładował w Duisburgu milion kontenerów

Samskip

Uruchomiony 14 lat temu w niemieckim Duisburgu terminal multimodalny holenderskiej firmy Samskip świętuje okrągły wynik operacji: wykonany przeładunek miliona jednostek kontenerowych.

– Jesteśmy niesamowicie podekscytowani osiągnięciem tego kamienia milowego w przeładunkach, które realizujemy dzięki naszym usługom kolejowym – powiedział Johan Grootkarzijn, szef operacji kolejowych w Samskip. – Przez lata zdobyliśmy cenne doświadczenie, a także wyrobiliśmy sobie renomę w sercu przemysłowego obszaru Niemiec. Nasze codzienne przewozy koleją są kluczem do paneuropejskiej sieci transportowej Samskip – dodał Grootkarzijn.

Samskip obsługuje własny multimodalny terminal kolejowy w Duisburgu od 2013 r. Obiekt ma 140 tys. mkw i wyposażony jest w dziewięć torów (każdy ma 720 m). W terminalu funkcjonują dwa żurawie i trzy reachstackery.

Za pośrednictwem terminalu Samskip oferuje możliwość transportu ładunków z północnej Szwecji aż do południowych Włoch. Obiekt jest wyposażony w system Control Tower do wstępnego planowania działań terminalowych i zarządzania wyjątkami, a także w skanery OCR, aby rejestrować, priorytetyzować zadania i przydzielać parkingi dla ciężarówek.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane