DB Schenker wdraża inteligentne okulary

DB Schenker
DB Schenker pracuje nad stworzeniem magazynu przyszłości. Firma przetestowała w Bremie i Rodgau w Niemczech inteligentne okulary Picavi do operacji związanych z kompletacją zamówień. Docelowo DB Schenker planuje wdrożyć inteligentną kompletację jako standardową procedurę w wielu swoich lokalizacjach. Zespół w Rodgau pracował dodatkowo z inteligentną rękawicą do skanowania ProGlove.

Picavi wykorzystuje Google Glasses do wyświetlania wymaganych informacji w polu widzenia użytkownika. Dzięki temu pracownicy magazynu w procesie kompletacji towarów, zamiast trzymać skaner i papierowe dokumenty, mają obie ręce wolne. Nowatorskie rozwiązanie maksymalizuje produktywność i jednocześnie minimalizuje błędy.
ProGlove to inteligentna rękawica do skanowania, którą uruchamia się, gdy zwija się dłoń w pięść. Pozwala pracownikom na używanie obu rąk do kompletacji, co znacznie zwiększa wydajność pracy. Rękawice ProGlove są już wykorzystywane w magazynie DB Schenker w Eching, niedaleko Monachium.

Oddział DB Schenker w Bremie zajmuje się logistyką kontraktową na potrzeby branży motoryzacyjnej. Zastosowanie okularów Picavi przyniosło wymierny i bezpośredni wzrost wydajności w porównaniu z dotychczasowymi skanerami ręcznymi. Pracownicy chwalą ergonomiczne zalety i łatwość obsługi.
Drugie wdrożenie miało miejsce w Rodgau niedaleko Frankfurtu, gdzie okulary Picavi wykorzystuje się w połączeniu z ProGlove, co jeszcze bardziej poprawia wydajność.

– Fakt, że firma, taka jak DB Schenker z niemal 800 oddziałami logistyki kontraktowej na całym świecie, wdrożyła to rozwiązanie, świadczy o wydajności inteligentnych okularów Picavi. Wyraźne wskazówki wizualne i możliwość obsługi bez użycia rąk odróżnia koncepcję pick-by-vision od innych systemów do kompletacji. To właśnie tutaj wyznaczamy standardy rynkowe – mówi Jens Harig, prezes Picavi.

Narzędzie typu smart-picking składa się z dwóch elementów: okularów i pierścienia lub rękawicy do skanowania. Po wybraniu zamówionego elementu, który rejestruje skaner w pierścieniu lub na rękawicy, na soczewkach okularów wyświetla się kolejne zamówienie. Użytkownik musi tylko lekko spojrzeć w górę, co oznacza, że nie wpływa to na pogorszenie zwykłego pola widzenia. Do sterowania systemem służą przyciski na akumulatorze, który waży zaledwie 200 gramów i jest przymocowany do paska pracownika.

Innymi przykładami zastosowania nowej techniki w magazynach DB Schenker są techniki szkolenia w wirtualnej rzeczywistości dla kierowców wózków widłowych oraz wdrożenie egzoszkieletów odciążających pracowników magazynu przy pracy z dużymi ładunkami.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane