Ford Trucks i Iveco opracują kabinę ciężarówki

Ford Trucks, marka ciężkich pojazdów użytkowych Ford Otosan, oraz IVECO, firma należąca do Iveco Group N.V., specjalizująca się w projektowaniu, produkcji i sprzedaży lekkich, średnich oraz ciężkich pojazdów użytkowych, podjęły niewiążące porozumienie wstępne (MoU), mające na celu zbadanie możliwości potencjalnej współpracy dotyczącej opracowania nowej kabiny dla ciężkich pojazdów użytkowych.

Porozumienie zostało podpisane przez Gerrita Marxa, dyrektora generalnego Iveco Group, Lukę Sra, prezesa Truck Business Unit w Iveco Group, Haydara Yenigüna, prezesa Koç Holding Automotive Group, Güvena Özyurta, dyrektora generalnego Ford Otosan oraz Emrah Dumana, wiceprezesa Ford Trucks.

Niewiążący protokół ustaleń jest wstępnym etapem oceny potencjału współpracy pomiędzy obiema firmami, której zakres będzie dotyczył opracowywania nowych produktów i technologii, obejmujących komponenty oraz systemy nowych kabin.

Porozumienie ma na celu zwiększenie konkurencyjności i udoskonalenie rozwiązań zgodnych z unijnym standardem Direct Vision, a także poprawę aerodynamiki kabiny, w celu redukcji emisji CO2 poprzez rozwój wzajemnie korzystnego partnerstwa pomiędzy Ford Trucks i Iveco.

Ford Otosan (Ford Otomotiv Sanayi)

Firma została założona w 1959 r. i jest spółką notowaną na giełdzie, w której Ford Motor Company i Koç Holdings posiadają równe udziały. Ford Otosan jest drugą co do wielkości organizacją przemysłową w Turcji i najbardziej wartościową firmą motoryzacyjną na Borsa İstanbul.
Ford Otosan, działa w 4 głównych ośrodkach z zakładami w Kocaeli i Eskişehir oraz centrum badawczo-rozwojowym w Turcji, a także zakładem w Krajowej w Rumunii, zatrudnia ponad 20 000 osób. Jest to największy producent pojazdów użytkowych marki Ford w Europie, specjalizujący się w kompleksowym procesie projektowania, opracowywania i testowania pojazdów, obejmując również ich silniki.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej firmy.

Iveco

Jest to marka Iveco Group N.V. (EXM: IVG), która projektuje, produkuje i sprzedaje szeroką gamę lekkich, średnich i ciężkich pojazdów użytkowych, ciężarówek terenowych i pojazdów użytkowych dla każdego typu nadwozia.

Iveco nieustannie wprowadza innowacje i rozszerza swoje portfolio produktów, dążąc do zapewnienia każdemu klientowi idealnie dopasowanego pojazdu do jego potrzeb i misji. Oferta firmy została zaprojektowana z myślą o potrzebach kierowców, aby zapewnić im doskonałe wrażenia z jazdy, kładąc nacisk na bezpieczeństwo i komfort. Szeroka gama zaawansowanych usług cyfrowych, opartych na łączności, została opracowana w celu wsparcia właścicieli flot w efektywnym zarządzaniu, wzbogacając kompletne rozwiązania transportowe Iveco.

Iveco realizuje swoją strategię dekarbonizacji poprzez podejście oparte na wielu źródłach energii, które obejmuje dalszy rozwój technologii biometanu, akumulatorów elektrycznych oraz ogniw paliwowych.

Iveco posiada 6 zakładów produkcyjnych i 7 ośrodków badawczo-rozwojowych oraz 3500 punktów sprzedaży i serwisu w ponad 160 krajach, które gwarantują wsparcie techniczne wszędzie tam, gdzie pracują pojazdy marki.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane