CARGOUNIT kupi 30 Vectronów

CARGOUNIT

Firma zajmująca się wynajmem lokomotyw – CARGOUNIT zamówiła w Siemensie 10 lokomotyw Vectron MS z dostawą do końca 2023 r. Pierwsze dwa elekrowozy mają być dostarczone do Polski jeszcze w tym roku. Kontrakt przewiduje zamówienie kolejnych 20 lokomotyw do końca 2024 r.

W latach 2018-2019 CARGOUNIT zamówił łącznie 6 lokomotyw Vectron MS, z których ostatnie dwa pojazdy zostały dostarczone w czerwcu 2021 r. Zgodnie z zawartą umową do 2023 r. jego flota powiększy się o kolejne 10 pojazdów, z możliwością skorzystania z opcji na dostawę dodatkowych 20 lokomotyw do 2024 r.

Zamówione lokomotywy Vectron MS dysponują mocą 6,4 MW przy zasilaniu napięciem przemiennym i 6,0 MW przy zasilaniu napięciem stałym oraz zostały wyposażone w system ETCS zgodny z obecnie obowiązującymi specyfikacjami (Baseline 3).

Lokomotywy przeznaczone są do eksploatacji na terenie Polski, Niemiec, Austrii, Czech, Słowacji, Węgier, Słowenii, Chorwacji, Serbii i Holandii, opcjonalnie na terenie Rumunii oraz Bułgarii.

Łukasz Boroń, prezes CARGOUNIT informuje, że zamówienie nowych pojazdów wynika z zapotrzebowania na dzierżawę lokomotyw, zwłaszcza wśród przewoźników, którzy realizują intermodalne przewozy międzynarodowe.

Vectrony z poprzedniej dostawy są dzierżawione przez przewoźnika Bahnoperator.

 

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane