Cześć pracowników Girteki dostanie 1600 zł premii

Girteka

Pracownicy litewskiej Grupy Girteka, których dochody nie przekraczają 8500 zł brutto, dostaną jednorazową premię. Dodatek wysokości ok. 1600 zł netto ma zrekompensować im rosnące koszty życia. Firma przeznaczy na premię łącznie milion euro.

Kierownictwo litewskiej grupy transportowej Girteka zauważyło, że jednym z największych wydatków pracowników stają się rachunki za energię i ogrzewanie. Aby nieco złagodzić ich obciążenie, firma podjęła decyzję o wsparciu zatrudnionych o niższych dochodach dodatkiem finansowym na pokrycie pokrycia kosztów energii. W sumie Girteka przeznaczy na ten cel milion euro.

Pracownicy otrzymają jednorazową wypłatę około 1600 zł netto. Pieniądze dostaną zatrudnieni w administracji, utrzymaniu ruchu i magazynach. Dodatku nie dostaną osoby z wyższymi zarobkami (powyżej 8500 zł brutto).

– Widzimy, że wzrost kosztów życia dotyka każdego, w tym również naszych kolegów. Jesteśmy jednak dumni z tego, że możemy wspierać i działać na rzecz naszych ludzi, kiedy potrzebują naszej pomocy, zwłaszcza w tym trudnym okresie – stwierdza Dainius Kinderevičius, head of compensation and benefits w Grupie Girteka.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane