FREJA łączy się z SDK i dołącza do grupy USTC

FREJA

Dwie skandynawskie firmy FREJA Transport & Logistics Holding oraz należące do USTC przedsiębiorstwo SDK ogłosiły fuzję. Dzięki mariażowi powstanie nowy, silny gracz w branży transportowo-logistycznej.

Jørgen Hansen, założyciel FREJA, długo szukał partnera, któremu przekaże owoc swojej życiowej pracy. – „Odkąd założyłem firmę w 1985 roku, naszą ambicją był rozwój firmy. Jestem bardzo dumny, że FREJA znalazła się w sytuacji, w której staniemy się częścią grupy USTC, poprzez połączenie z SDK. Nasze rodzinne wartości są zbieżne z wartościami rodziny Østergaard-Nielsen”- mówi Jørgen Hansen.

SDK i FREJA zatrudniają około 1300 osób i osiągają roczne obroty przekraczające 5 mld duńskich koron. Połączenie FREJA i SDK, stworzy nową siłę w branży transportowo-logistycznej, wzmacniając wspólną pozycję rynkową i otwierając nową drogę do przyszłego wzrostu.

– Szukaliśmy silnej firmy o równych wartościach, z którą moglibyśmy połączyć siły, aby osiągnąć nasze długoterminowe cele. Fuzja stworzy platformę do dalszego wzrostu (…). Po sfinalizowaniu fuzji będziemy lepiej przygotowani do konkurowania na rynku, dzięki skali oraz dzięki połączeniu istniejących kompetencji i wiedzy naszych doświadczonych i wartościowych pracowników firm logistycznych: FREJA i SDK – informuje Søren Gran Hansen, dyrektor generalny SDK.

Założyciel FREJA, Jørgen Hansen, dołączy do zarządu SDK, wnosząc ze sobą doświadczenie i wiedzę branżową. FREJA Transport & Logistics będzie miała biura w siedmiu różnych krajach: w Danii, Szwecji, Norwegii, Finlandii, Polsce, Holandii i Chinach. Większość dotychczasowych działań logistycznych SDK zostanie przemianowana na FREJA, czerpiąc ze znanej marki.

Obecny dyrektor generalny SDK, Søren Gran Hansen, będzie nadal pełnił tę funkcję, a także obejmie funkcję prezesa Rady Nadzorczej nowego podmiotu FREJA Transport & Logistics. Ulrik Rasmussen, który jest obecnie CEO FREJA, będzie nadal pełnił funkcję CEO FREJA Transport & Logistics.

Warunkiem zawarcia umowy jest zgoda właściwych organów ochrony konkurencji, a kwota transakcji pozostaje tajna.

FREJA to największa prywatna firma logistyczna w Skandynawii. Jej główna siedziba zlokalizowana jest w Danii, w miejscowości Skive. W Polsce, oprócz centrum logistycznego w Szczecinie, FREJA posiada swoje biura w Łodzi, Błoniu, Gdyni i Tczewie.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane