Grupa Raben otworzyła oddział w Bułgarii

Grupa Raben

Otwarto pierwszy oddziały Grupy w stolicy Bułgarii – Sofii. Decyzja o ekspansji firmy na rynek bułgarski związana jest z planami rozpoczęcia działalności Raben w południowo-wschodniej części Europy.

Bułgaria jest jedną z kwitnących gospodarek w Europie Wschodniej, skoncentrowaną na przemyśle motoryzacyjnym, chemicznym, tekstylnym i spożywczym. Miejscem, w którym spotykają się wschód i południowy-zachód Europy. Handel z innymi krajami UE stanowi 69 proc. bułgarskiego eksportu.

– Nasz obecność w Bułgarii daje nam możliwość wzmocnienia pomostu pomiędzy Grupą Raben a południowo-wschodnią częścią Europy. Turcja, Grecja czy kraje bałkańskie są silnie obecne na mapach handlowych Bułgarii, pomoże nam to przyczynić się do przyszłego rozwoju naszego biznesu – powiedział Tomasz Nieżwicki, dyrektor regionu CEE z Grupy Raben.

– Począwszy od listopada działamy na tym rynku poprzez międzynarodowy HUB w Sofii, utrzymując bezpośrednie, codzienne połączenia z partnerską siecią 6 magazynów w całym kraju, zatrudniających łącznie 200 wykwalifikowanych pracowników – dodaje.

Spółka Raben Logistics Bulgaria planuje rozwijać działalność świadcząc usługi w zakresie dystrybucji krajowej i międzynarodowej (LTL, FTL). Główne połączenia międzynarodowe firma planuje realizować do takich krajów jak: Niemcy, Rumunia, Włochy, Polska czy Węgry. Bułgarska spółka będzie skupić się na obsłudze klientów z branży motoryzacyjnej, chemicznej, tekstylnej i przetwórstwa spożywczego

Oddział w Bułgarii jest 13 oddziałem Grupy Raben w Europie. Pozostałe oddziały funkcjonują w następujących krajach: Czechy, Holandia, Niemcy, Węgry, Litwa, Łotwa, Estonia, Polska, Słowacja, Ukraina, Rumunia, Włochy.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane