Laude kupuje 200 wagonów intermodalnych

Laude Smart Intermodal

Polski przewoźnik kolejowy Laude Smart Intermodal podpisał kontrakt na dostawę 200 wagonów – platform do przewozu kontenerów typu Sgmmns. Dostawcą jest rosyjski potentat wagonowy przedsiębiorstwo United Wagon Company (UWC).

– Funkcjonowanie na silnie konkurencyjnym rynku transportowym oznacza konieczność współpracy z zaufanymi dostawcami i do takich zalicza się UWC. Byliśmy pod wrażeniem skali działania i możliwości technicznych zakładów w Tichwinie. Zamówiliśmy wyspecjalizowany model wagonu – platformy wymagający rozwiązań, które są niestandardowe na rynku europejskim – komentuje wybór kontrahenta Marcin Witczak, prezes Laude Smart Intermodal.

Wagony będą zaprojektowane do eksploatacji na liniach o europejskim rozstawie szyn. Masa pojazdów będzie mniejsza niż w przypadku większości produkowanych platform intermodalnych – wyniesie 15,5 t. Maksymalna ładowność wyniesie z kolei 74,5 t.

Platformy będą w stanie przewozić:

– dwa kontenery 20-stopowe o masie 37,25 t każdy,
– pojedynczy 40-stopowy standardowy kontener o masie 40 t,
– specjalistyczny kontener o masie 74,5 t.

Pierwsze prototypy zostaną zbudowane w zakładzie produkcyjnym w Tichwinie w lutym 2020 r. i wówczas pojadą na testy certyfikacyjne w jednej z europejskich placówek badawczych. Będą testowane m.in. pod kątem zgodności z wymaganiami TSI.

Laude posiada wagony wyprodukowane przez UWC do transportu 40-tonowych kontenerów na liniach szerokotorowych (1520 mm).

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane