Lotos Kolej eksploatuje już 20 TRAXX-ów

Lotos Kolej

Przewoźnik kolejowy grupy Lotos konsekwentnie odmładza tabor. W wyniku podpisanej niedawno umowy dwie nowe lokomotywy TRAXX MS2e zostaną przekazane mu do eksploatacji przez Cargounit, a zdane z dzierżawy będą trzy lokomotywy Skoda 31E (seria 181). Pierwszy TRAXX rozpoczął już przewozy dla spółki, dołączając do floty złożonej z 120 lokomotyw.

– Stale odmładzamy tabor poprzez zdawanie starszych lokomotyw i pozyskiwanie nowoczesnych, bardziej efektywnych. Mamy dobre doświadczenia w eksploatacji lokomotyw TRAXX produkowanych przez Bombardiera, które są istotnym elementem naszej polityki odmładzania taboru – mówi Anatol Kupryciuk, prezes Lotos Kolej.

Dla potrzeb przewozowych spółki niezwykle istotne są parametry lokomotywy TRAXX MS2e, która jest zaprojektowana do transgranicznego transportu towarów między siedmioma krajami, w tym Polską, Niemcami i Czechami, w których działalność przewozową prowadzi Loto Kolej.

Wymiana starszego taboru na nowy jest uzasadniona ekonomicznie. Lokomotywa TRAXX MS2e cechuje się wysokimi parametrami i niską awaryjnością, co przekłada się bezpośrednio na niższe koszty eksploatacji i odpowiada naszym potrzebom przewozowym – dodaje Jaromir Falandysz, wiceprezes Lotos Kolej.

Łukasz Boroń, prezes Cargounit podkreśla, że dzięki umowie na dzierżawę TRAXX-ów ma nadzieję na wieloletnią współpracę z Lotos Kolej.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Polecane