Maszyniści boją się prowadzić pociągi na Białoruś

Tomasz Kowal (KowiEU)

Leszek Miętek, prezydent Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce, zaapelował do p.o. prezesa PKP Cargo, Władysława Szczepkowskiego o wstrzymanie pociągów jeżdżących na Białoruś, a w szczególności przez przejście graniczne w Kuźnicy Białostockiej. Powodem jest ryzyko wypadków i prowokacji z udziałem migrantów.

W liście do prezesa największego kolejowego przewoźnika towarowego w Polsce, szef ZZMK zwraca się o pilną interwencję i zaniechanie realizacji przewozów przez granicę z Białorusią, w szczególności przez przejście w Kuźnicy Białostockiej, przez które prowadzone są pociągi do stacji Bruzgi.

– Pociągi prowadzone są przez tereny zajmowane przez migrantów, a także wrogo nastawionych funkcjonariuszy granicznych i wojska białoruskiego, co stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia drużyn trakcyjnych, ale też zagraża wypadkiem kolejowym, spowodowanym przez migrantów zachowujących się irracjonalnie i podejmującymi próby przejazdu takimi pociągami – napisał Miętek w piśmie do prezesa PKP Cargo, którego adresatami są też: Andrzej Bittel, wiceminister infrastruktury i Krzysztof Mamiński, prezes PKP SA.

W dalszej części pisma Leszek Miętek zwrócił się o interwencję u zarządcy infrastruktury o zapewnienie bezpieczeństwa w przewozach na Białoruś. Zauważa bowiem możliwość wystąpienia takich prowokacji jak przewóz migrantów lub wojsk pociągami towarowymi.

Podobne wiadomości
Komentarze (1)
  1. Może się Duda czy inny Morawiecki obrażać, że inne państwa naciskają na Łukaszenkę, ale tylko ten „zgniły zachód” może powstrzymać despotę. I nawet powinien, bo to zachód najwięcej przewozi przez Polskę i Białoruś i sporo ryzykuje, kiedy jest draka na granicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane