Nałęczów Zdrój wykonuje intermodalne przewozy Cisowianki

Nałęczów Zdrój

Producent wody Cisowianka oraz Cisowianka Perlage – Nałęczów Zdrój uruchomił intermodalne transporty swoich produktów. Dwa inauguracyjne przewozy kolejowe pozwoliły na dostarczenie 88 kontenerów z 2 mln butelek wody, eliminując z dróg 88 ciężarówek z naczepami.

Inauguracyjne transporty Cisowianki odbyły się w maju 2022 r. Pierwsze dwa pociągi z Nałęczowa zdotarły do Poznania oraz Sosnowca, skąd odbywa się dystrybucja odpowiednio na terenie Wielkopolski oraz Śląska, Zagłębia i Małopolski. Jeden pociąg pozwala na przewiezienie aż 44 kontenerów z produktami Nałęczów Zdrój. Oznacza to, że każdy transport kolejowy jest w stanie zastąpić 44 ciężarówki z naczepami.

– Kolej uznawana jest za najbardziej ekologiczny i bezpieczny środek transportu. Dlatego Cisowianka do transportu swojej wody, oprócz samochodów chce coraz częściej wykorzystać także tory – komentuje Tomasz Wojtasiński, dyrektor zarządzający należącej do Grupy Nałęczów Zdrój spółki Intermodal.

Tomasz Siemiątkowski, dyrektor handlowy w Nałęczów Zdrój, odpowiedzialny za tzw. handel tradycyjny, podkreśla, że spółka dzięki kolei będzie mogła ograniczyć wpływ negatywnych warunków pogodowych na szybkość dostarczania towaru. – Ze względu na niskie ryzyko korków, zakazów, czy blokad, z którymi mamy do czynienia na drogach, pociągi towarowe gwarantują jeszcze wyższą pewność i terminowość – zauważa Siemiątkowski. – Myślę, że jednym z najważniejszych czynników rozwojowych dla handlu w Polsce będzie rozbudowa infrastruktury kolejowej przy dużych centrach logistycznych. Formalny rozwój transportu intermodalnego realizowany przez Nałęczów Zdrój to pokazanie, że ten trend jest dla nas ważny i my już dziś zaczynamy go urzeczywistniać. Mamy nadzieję, że będzie to taka swoista iskra dla naszych partnerów biznesowych, przyspieszająca plany rozwoju kolei właśnie przy ich centrach – podsumowuje Tomasz Siemiątkowski.

Materiały prasowe

Rozwój transportu kolejowego stanowi ważną alternatywę dla ciężkiego transportu drogowego. M.in. ze względu na wojnę i konieczność powrotu wielu ukraińskich kierowców do kraju, będzie on musiał mierzyć się z jeszcze większymi problemami, które towarzyszą mu już od kilku lat. Przewozy pociągami w przypadku Cisowianki mają jeszcze inne, równie istotne aspekty – oznaczają mniej przejeżdżających TIRów przez gminę uzdrowiskową Nałęczów oraz gwarantują realne wykorzystanie nowej infrastruktury kolejowej, gruntownie przebudowanej i doinwestowanej z budżetu państwa w ciągu ostatnich miesięcy, właśnie m.in. w Nałęczowie. Dlatego

Grupa Nałęczów Zdrój planuje dalsze rozszerzanie dystrybucji swojej wody przy wykorzystaniu pociągów. Wykorzysta w tym celu zmodernizowaną infrastrukturę kolejową w Nałęczowie. Z korzyścią dla gminy uzdrowiskowej Nałęczów, której mieszkańcy zauważą zmniejszenie liczny ciężarówek na drogach.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane