Niemiecka spółka PKP CARGO rozwija przewozy drogowe

Pixabay, Bru-nO

PKP CARGO CONNECT GmbH – spółka należąca do Grupy PKP CARGO, uruchomi jeszcze w styczniu 2022 roku sieć własnych połączeń drogowych drobnicowych na linii Bałtyk- Bałkany.

Zarejestrowana w Hamburgu spółka PKP CARGO CONNECT GmbH poszerzyła swoją ofertę o drogowy transport drobnicowy na trasie korytarza Trójmorza. – Dzięki serwisowi paletowemu, który od stycznia będzie mógł realizować nawet najmniejsze zamówienia tj. od jednej do kilku palet, wzrosną możliwości transportu pojedynczych ładunków w dostawach międzynarodowych – zapowiada przewoźnik.

Przewozy będę realizowane między Polską, Estonią, Łotwą, Litwą, Węgrami, Słowenią, Chorwacją i Serbią. – Inicjatywa spółki wynika z faktu, że rosnąca wymiana handlowa pomiędzy Polską a rynkami krajów bałtyckich i bałkańskich, wymaga od operatorów logistycznych poszukiwania nowych rozwiązań w transporcie ładunków i oferowania kompleksowej obsługi zarówno w realizacji przewozów FTL (duże ładunki), jak i w doładunkach i drobnicy – informuje PKP CARGO w komunikacie.

Głównymi hubami na linii drobnicowej realizowanej przez PKP CARGO CONNECT GmbH będą Wilno i Budapeszt, skąd będą realizowane wszystkie dostawy do klientów końcowych. Z kolei na terenie Polski będą wykorzystywane 2 terminale przeładunkowe: w Warszawie i Gliwicach. Cały proces transportu towaru drobnicowego będzie realizowany w ciągu 3 dni na terenie Litwy, Polski i Węgier. Z kolei na Łotwę, Estonię, Chorwację, Słowenię i Serbię przewóz będzie zajmował 4 dni. PKP CARGO podkreśla, że zamawiający przewozy będą mogli korzystać nie tylko z oferty transportowej PKP CARGO CONNECT GmbH, ale również z usług przeładunkowych, magazynowania oraz usług celnych świadczonych przez spółkę.

– Nasza oferta połączeń drogowych skierowana jest bezpośrednio do producentów, którzy importują lub eksportują produkty w obszarze Trójmorza pomiędzy Bałtykiem a Bałkanami – mówi Łukasz Strzelecki, członek zarządu PKP CARGO CONNECT GmbH. – Dzisiejsze obroty handlowe i dobra koniunktura sprzyjają rozwojowi biznesu, zwłaszcza tego międzynarodowego. Dlatego wychodzimy z naszą ofertą do krajowych firm i chcemy zachęcić do korzystania z nowej linii drobnicowej, która jest świetnym uzupełnieniem naszych możliwości transportu drobnicy z Polski do Niemiec oraz na Skandynawii – argumentuje Strzelecki.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Polecane