OT Logistics negocjuje sprzedaż niemieckiej floty

OT Logistics

Grupa OT Logistics poinformowała, że prowadzi rozmowy z nieokreślonym podmiotem, który zaoferował 19 mln euro (82 mln zł) za udziały w Deutsche Binnenreederei (DBR), operatorze żeglugi śródlądowej w Niemczech. Jeśli strony porozumieją się, co do szczegółów transakcji, umowa zostanie zawarta w połowie 2020 r.

Sprzedaż Deutsche Binnenreederei wpisuje się w założenia planu naprawczego Grupy OT Logistics przyjętego blisko rok temu. Plan naprawczy zakłada redukcję zadłużenia Grupy m.in. poprzez sprzedaż nieruchomości i aktywów operacyjnych.

Potencjalna sprzedaż udziałów niemieckiej spółki oraz jednostek pływających OT Logistics przynależnych do tej działalności pozwoli na zasilenie Grupy znaczącą kwotą, która posłużyć może redukcji zadłużenia i uregulowaniu istotnych zobowiązań. To kolejna pozytywna informacja, po umowie sprzedaży nieruchomości we Wrocławiu, która przybliża nas do celu planu naprawczego, czyli istotnej redukcji zadłużenia oraz wyraźnej poprawy płynności finansowej OT Logistics w kolejnych miesiącach – mówi Radosław Krawczyk, prezes OT Logistics.

Niemal cała dotychczasowa aktywność OT Logistics w segmencie żeglugi śródlądowej prowadzona jest w Niemczech. Skala działalność żeglugi śródlądowej w Polsce od dawna pozostaje niewielka, głównie z uwagi na nieodpowiedni stan dróg wodnych.

Na początku września tego roku OT Logistics otrzymała niewiążącą ofertę od kupującego, jednak z uwagi na negocjacje prowadzone z potencjalnym nabywcą informacja ta została utajniona.

Ujawnienie informacji związane jest z otrzymaniem od potencjalnego nabywcy finalnej oferty zakupu na kwotę ok. 19 mln EUR. Wkrótce rozpoczną się rozmowy dotyczące szczegółów transakcji.

Deutsche Binnenreederei AG to niemiecka spółka z siedzibą w Berlinie, której podstawowym profilem jest działalność transportowa wodna i spedycja. Spółka zajmuje się także składowaniem, przeładunkami, asystowaniem przy robotach hydrotechnicznych oraz innymi usługami związanymi
z działalnością transportową i spedycyjną. OT Logistics posiada 81,08% kapitału zakładowego tej spółki.

Grupa OT Logistics dysponuje flotą ok. 600 jednostek żeglugi śródlądowej z czego zdecydowana większość wykorzystywana jest w Niemczech.

Po pierwszym półroczu 2019 r. segment żeglugi śródlądowej i pozostałych przewozów (w którym przychody DBR stanowią większość), stanowił ponad 20% skonsolidowanych przychodów Grupy Kapitałowej OT Logistics.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane