Przewoźnicy drogowi piszą do Ursuli von der Leyen

Pixabay

Siedem europejskich stowarzyszeń przewoźników drogowych przekazało przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen list w sprawie Pakietu Mobilności. Sugerują w nim, że Unii Europejskiej potrzebne są wyważone decyzje, które zapewnią efektywne funkcjonowanie uczestnikom wspólnotowego rynku.

Pod pismem podpisy złożyli szefowie stowarzyszeń z Bułgarii, Węgier, Irlandii, Łotwy, Litwy, Polski i Rumunii. Polskie stanowisko reprezentuje Związek Międzynarodowych Przewoźników Drogowych.

Organizacje przewoźników są zaniepokojone kierunkiem, w jakim zdążają dotychczasowe prace nad Pakietem Mobilności.

– Podzielając Pani pogląd na silny wspólny rynek, handel bez granic, a także ambitny plan dotyczący środowiska, wierzymy w Pani aktywne przywództwo na rzecz zmniejszania różnic pomiędzy Wschodem a Zachodem, peryferiami a centrum, “nowymi” a “starymi” państwami członkowskimi Unii Europejskiej. To kwestia najwyższej rangi w świetle toczących się negocjacji dotyczących Pakietu Mobilności I, mogących ukształtować przyszłość Wspólnego Rynku UE na najbliższe dziesięciolecia w sposób nieprzyjazny i nieproporcjonalny, a także restrykcyjny i dyskryminacyjny – czytamy w piśmie.

Według organizacji, europejski transport towarów potrzebuje wyważonych decyzji dotyczących Pakietu Mobilności I, wynikających z postawy opartej na faktach, jak i z właściwej oceny skutków oraz analizy prawnej, aby zapewnić zarówno efektywne funkcjonowanie na Wspólnym Rynku UE, jak i zrównoważoną politykę środowiskową.

Podpisane pod pismem organizacje zadeklarowały gotowość, aby ściśle współpracować z przewodniczącą KE, dzieląc się swoim doświadczeniem i spostrzeżeniami.

Zobacz skan dokumentu

Podobne wiadomości
Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane