Rohlig Suus Logistics walczy o ładunki z Portu Koper

Jeden z największych polskich operatorów logistycznych otworzył biuro w słoweńskim Koprze nad Morzem Adriatyckim. Tamtejszy port jest przystankiem na drodze między Europą Zachodnią, a Bliskim Wschodem. Trafiają do niego towary m.in. z Izraela, Chin, Japonii czy Korei, transportowane później do Europy Centralnej i Zachodniej.

– Nasz nowy oddział, zlokalizowany w najważniejszym porcie regionu, zdecydowanie poszerza nasze możliwości operacyjne. Trasa przez Koper pozwoli nam zaoferować kompleksowe połączenia intermodalne do południowej i centralnej części Europy, skracając czas transportu nawet o 5 dni. Jest to atrakcyjne rozwiązanie dla klientów z Węgier, Rumunii, Czech, Słowacji, a nawet Austrii i południowych Niemiec, jako alternatywa dla portu w Hamburgu – powiedział Tadeusz  Chmielewski, prezes Rohlig Suus Logistics.

Kluczową rolą nowego biura jest oferowanie połączeń intermodalnych, jako alternatywnej trasy z Dalekiego Wschodu do Europy Środkowej i Południowej. Już teraz słoweńskie biuro obsługuje fracht morski całokontenerowy (FCL) oraz przewóz przesyłek drobnicowych (LCL), wraz z usługami dystrybucji na terenie całej Europy. Ma również pełne możliwości obsługi cargo lotniczego na lotnisku w Lublanie.

Port w Koprze odgrywa istotne znaczenie w projekcie „Łącząc Europę”, czyli koncepcji rozwoju dziesięciu ogólnoeuropejskich korytarzy transportowych (tzw. sieć TEN-T). Jedenasty korytarz – tzw. Amber – łączy słoweński Koper z Warszawą i granicą z Białorusią.

Szacuje się, że port ma 40 proc. udziału w ruchu kontenerowym na Północnym Adriatyku i obecnie jest największym terminalem w tym regionie zbliżającym się do przeładunku na poziomie 1 miliona TEU rocznie. Według danych operatora portu, firmy Luka Koper, w pierwszych dziewięciu miesiącach 2019 roku na inwestycje w porcie przeznaczono 25 mln euro. Na koniec września 2019 roku w porcie zatrudnionych było 1700 osób, co oznacza wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym o 40 proc.

Nowy oddział Rohlig Suus Logistics jest szóstym zagranicznym biurem uruchomionym w ciągu ostatnich dwóch lat, po czterech lokalizacjach w Czechach i jednej na Węgrzech.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane