Samskip i LTG oferują przewozy z Kowna do Duisburga

Samskip

Linia żeglugowa Samskip poinformowała o pomyślnym zakończeniu testów nowego intermodalnego połączenia. Wraz z litewskim przewoźnikiem kolejowym LTG Cargo, Samskip zaoferował przewozy między Terminalem Intermodalnym Kowno oraz terminalem w niemieckim Duisburgu.

Pociąg będzie pokonywał nową trasę cztery razy w tygodniu. Now usługa Nowa usługa zostanie włączona do przewozów świadczonych na Morzu Bałtyckim, z naciskiem na uzupełnienie połączenia do i z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Norwegii, a także do i z niemieckiego Zagłębia Ruhry oraz państw Beneluksu.

Nowe połączenie pozwoli Samskip na uruchamianie kolejnych, konkurencyjnych połączeń do raz z Kowna, a także z litewskiej stolicy – Wilna. Z terminalu w Duisburgu firma może nawiązywać połączenia bezpośrednio ze swoją europejską siecią transportową.

Duża częstotliwość kursowania pociągów na nowej trasie pozwoli Samskip oferować konkurencyjny na rynku czas tranzytu „od drzwi do drzwi” wynoszący 9-10 dni z Litwy do Wielkiej Brytanii. To 4-dniowa poprawa w porównaniu z poprzednim serwisem tej firmy z Litwy. – W firmie Samskip pionierskie podejście, zrównoważony rozwój i zorientowanie na klienta leżą u podstaw firmowego DNA. Cieszymy się, że możemy połączyć te podstawowe wartości w nowej usłudze intermodalnej z Kowna. – powiedział Johan van der Pijl, dyrektor regionalny Samskip w basenie Morza Bałtyckiego.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane