W Szczecinie powstanie oddział Fracht FWO Polska

Adam Brzozowski

Operator logistyczny zdecydował się uruchomić w kwietniu biuro w pobliżu terenów należących do Portu Szczecin. Dzięki placówce na Zachodnim Pomorzu firma będzie rozwijała usługi związane z transportem morskim kontenerowym dla różnych grup ładunków, również ponadnormatywnych.

Szczecin będzie kolejnym po Wrocławiu, Katowicach i Poznaniu miastem, w którym funkcjonuje oddział Fracht FWO Polska. Główna siedziba firmy znajduej się w Warszawie.

– Szczecin i Świnoujście mają ogromny potencjał rozwoju nie tylko w obszarze transportu morskiego, ale też w zakresie obsługi żeglugi śródlądowej i łączenia szlaków morskich z rzecznymi – mówi Andrzej Bułka, prezes racht FWO Polska.

Firma widzi duży potencjał w zespole portów Szczecin – Świnoujście. Znaczenie dla niej ma fakt, że władze portowe podjęły decyzję o budowie Głębokowodnego Terminala Kontenerowego w Świnoujściu, który ma pełnić funkcję hub-u, będącego w stanie przyjmować największe kontenerowce, jakie mogą wchodzić na Bałtyk z roczną zdolnością przeładunkową do 1,5 miliona TEU.

Oddział Fracht FWO Polska skupi się głównie na obsłudze polskich firm, którym chcemy zaoferować kompleksowe usługi w zakresie transportu kontenerów morskich różnych grup ładunków – dodaje Ewa Jednaki, kierownik oddziału w Szczecinie Fracht FWO Polska.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane