240 osób znajdzie pracę w magazynie centralnym PepsiCo

ID Logistics

W Mszczonowie trwa budowa magazynu centralnego PepsiCo. Obiektem będzie zarządzała firma ID Logistics, która świadczy usługi logistyczne na zlecenie. Magazyn zostanie otwarty w I kwartale 2020 r., ale już rozpoczęła się rekrutacja załogi.

W magazynie znajda pracę magazynierzy, operatorzy wózków wysokiego składowania, pracownicy administracyjni, specjaliści i menedżerowie. – Proces rekrutacji już trwa, i co dla nas ważne, widzimy bardzo duże zainteresowanie wśród kandydatów. Chcielibyśmy, aby dołączyli do nas ludzie z pasją, otwarci na nowe wyzwania, z doświadczeniem i ci, którzy dopiero rozpoczną karierę w tej branży – mówi Małgorzata Hornig, dyrektor HR, ID Logistics.

Przy rekrutacji ID Logistics współpracuje z władzami lokalnymi. Ogłoszenia publikowane są na stronie internetowej firmy i zewnętrznych portalach rekrutacyjnych.

Za przygotowanie do uruchomienia operacyjnego nowego magazynu centralnego PepsiCo odpowiada powołana grupa projektowa po stronie PepsiCo oraz ID Logistics. W jej skład wchodzą specjaliści z działów HR, operacji, jakości, IT, BHP, prawnego i finansowego.

Magazyn w Mszczonowie o powierzchni 58 tys. mkw. będzie największym w Polsce obiektem w sieci dystrybucyjnej koncernu. Obsługiwane będą w nim artykuły dostarczane z fabryk w Grodzisku Mazowieckim, Tomaszowie Mazowieckim i Michrowie k/Grójca – łącznie 540 SKU (numer identyfikacji konkretnego artykułu), w tym produkty suche, napoje gazowane i soki oraz słone przekąski. Łącznie w magazynie będzie można składować 65 tys. palet.

Wysokość robocza hali magazynowej wyniesie 12 m, o 2 m wyżej niż standardowa, co zwiększy powierzchnię i ilość miejsc paletowych. Dziennie magazyn opuści 4 tys. palet. W ciągu doby będzie tu przyjeżdżać i wyjeżdżać łącznie ok. 300 aut, do ich przeładunku przygotowanych zostanie 97 doków (bram).

Centralny magazyn PepsiCo powstaje jest w parku logistycznym P3 Mszczonów. Głównym wykonawcą budowy jest Kajima.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane