250 osób znajdzie pracę w CL POLOmarket

POLOmarket

Rozpoczęło się towarowanie trzeciego centrum logistycznego sieci POLOmarket. Jest to jedna z największych inwestycji grupy handlowej w ostatnich latach. Obiekt w Swarożynie k. Tczewa wspiera dotychczasowe centra zlokalizowane w Giebni k. Pakości i w Kłobucku.

Centrum zostało tak zaprojektowane, aby obsługiwać ok. 150 sklepów sieci POLOmarket. Inwestycja przyczyni się do zoptymalizowania siatki logistycznej i wzmocnieni ekspansję firmy w północnej Polsce.

Obiekt o powierzchni 30 tys. mkw. i kubaturze 369 tys. msześc. powstał przy węźle Swarożyn Autostrady A1, na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 22.

Centrum wyposażone jest w system chłodzenia zasilany CO2 z odzyskiem ciepła, wykorzystywanego następnie do odtajania chłodnic, a także dostarczania CO i CWU do części administracyjnej budynku. Oświetlenie całego obiektu oparto o system nowej generacji DALI. W akumulatorowni zainstalowano system ładowania baterii do wózków jezdniowych.

Cały obiekt zarządzany jest przy pomocy zaprojektowanego dla sieci POLOmarket systemu automatyki BMS (Building Management System). Dla potrzeb obsługi floty wybudowano także własną stację paliw.

We wnętrzu zastosowano systemy regałowe wysokiego składowania. Zainstalowano też system bezpieczeństwa pożarowego, wykonany zgodnie z normą NFPA.

W centrum logistycznym w Swarożynie pracę znajdzie około 250 osób.

Grupa POLOmarket to największa polska sieć supermarketów licząca 280 placówek. W skład Grupy wchodzi również spółka logistyczna.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane