A&T otworzy magazyn celny w pobliżu Baltic Hub

Gdańsk-Kowale Distribution Centre

Międzynarodowa firma A&T GROUP otworzy swoje pierwsze w Polsce centrum dystrybucyjne, w którym składowane będą produkty farmaceutyczne. Wynajęła w tym celu powierzchnię w parku magazynowym Gdańsk – Kowale Distribution Centre. O wyborze obiektu zaważyła m.in. bliskość terminalu kontenerowego Baltic Hub (dawniej: DCT Gdańsk).

A&T to wielobranżowa grupa firm zajmująca się różnymi gałęziami przemysłu na całym świecie. Wśród jej kompetencji znajdują się m.in. handel, marketing, rekrutacja, doradztwo, transport i logistyka. Od 2011 r. firma rozwija się w branży wyrobów medycznych jako dostawca wielu medycznych produktów, ale i nie tylko, również dostarcza produkty spożywcze, higieniczne, tekstylne jak i świadczy usługi konsultingowe oraz rekrutacyjne.

Obiekt logistyczny A&T powstanie w Gdańsk – Kowale Distribution Centre, gdzie firma wynajęła prawie 4000 mkw. powierzchni logistycznej i biurowej. Będzie tam rozwijana dywizja związana z dostarczaniem leków, wyrobów medycznych i suplementów diety na region Europy Środkowo-Wschodniej. A&T GROUP zajmuje się pełną obsługą logistyczną, transportem drogowym, morskim jak i lotniczym dla firm farmaceutycznych, które wysyłają leki i suplementy diety na Ukrainę.

Poszukiwaliśmy lokalizacji w pobliżu Głębokowodnego Terminala Kontenerowego w Gdańsku, przez co decyzja o wyborze powierzchni w centrum logistycznym Gdańsk – Kowale Distribution Centre była najlepszą z zaproponowanych i dostępnych od ręki opcji. Relatywnie nieduża odległość od portu zapewnia nam doskonałe warunki do szybkiego przyjęcia kontenerów i zaplanowania logistyki zaraz po ich rozładowaniu na terenie całej Polski, a także na innych obsługiwanych rynkach – tłumaczy Agata Budek, prezes A&T GROUP.

Za kompleksowe usługi doradcze na rzecz A&T GROUP odpowiadała firma AXI IMMO.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane