Bank Millennium finansuje I etap Park Hillwood Zgierz

Hillwood

Deweloper powierzchni produkcyjno-magazynowych Hillwood podpisał z Bankiem Millennium umowę kredytową na kwotę 26,3 mln euro, na budowę pierwszego etapu parku logistycznego w Zgierzu.

Park Hillwood Zgierz będzie zlokalizowany w województwie łódzkim, w pobliżu autostrady A2. W ramach kompleksu powstanie budynek magazynowy klasy A o powierzchni ponad 58 000 mkw. Jego wysokość składowania wyniesie 12 m. Nośność posadzki będzie zwiększona do 8 t/mkw.

Centrum logistyczne zostanie sfinansowane kredytem Banku Millenum w kwocie 26,3 mln euro (123 mln zł).

– Już po raz dziesiąty możemy być partnerem przy realizacji projektu Hillwood w Polsce. Finansowany przez nas obiekt będzie przyjazny środowisku, co oznacza, że wpisze się doskonale w strategię wspierania przez Bank Millennium przedsięwzięć opartych na zrównoważonym rozwoju – mówi Renata Grzywacz, dyrektor Departamentu Finansowania Strukturyzowanego w Banku Millennium.

W procesie finansowania inwestycji Hillwood Zgierz, bank Millennium był wspierany przez kancelarię CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang. Wsparcie deweloperowi Hillwood Polska zapewniła kancelaria Clifford Chance.

 

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane