CCIC Intermodal Depo Dunikowo szuka inwestorów

Grupa CSL

Na jesieni ruszy budowa suchego portu w szczecińskim Dunikowie. Inwestycję realizuje spółka celowa CCIC Intermodal Depo Dunikowo, założona przez Grupę CSL. 14 lutego podpisano umowę z Centrum Unijnych Projektów Transportowych na dofinansowanie przedsięwzięcia kwotą 35 mln zł.

– Podpisanie umowy zamyka pewien etap ciężkiej pracy naszego zespołu. Czas na dalsze przygotowania, w przyszłym tygodniu będziemy obecni w Warszawie by dopiąć wszelkich formalności związanych z dofinansowaniem z CUPT. Umowa została podpisana 14 lutego i od tego roku ta data będzie mi się kojarzyła nie tylko z Walentynkami – mówi Przemysław Hołowacz, prezes CCIC Intermodal Depo Dunikowo.

Dzięki umowie z CUPT niebawem ruszą przetargi na wykonanie inwestycji, a następnie rozpocznie się budowa suchego terminalu przeładunkowego w Strefie Ekonomicznej w Dunikowie. Cały czas prowadzone są rozmowy z kolejnymi inwestorami i partnerami, którzy są zainteresowani wsparciem inwestycji.

– Chcemy żeby działalność tego terminalu była jak najszersza i żeby inwestycja dobrze sobie radziła na rynku od momentu startu. Stąd podejmowane działania marketingowe, rozmowy z przedsiębiorcami oraz podmiotami, które od początku wspierają nasz pomysł, czyli np. Zachodniopomorskim Centrum Inicjatyw Gospodarczych. Nasz projekt został wysoko oceniony w dziedzinie projektów infrastrukturalnych. Duże znaczenie miała lokalizacja CCIC czy wpisanie inwestycji w kręgosłup komunikacyjny regionu – mówi Przemysław Hołowacz.

Suchy terminal przeładunkowy ma przyczynić się do tego, że Zachodnie Pomorze będzie hubem pomiędzy Polską, Skandynawią i Niemcami a innymi częściami Europy. – W praktyce więc dzięki inwestycji możliwe będzie odprawianie wielkich transportów nie tylko drogą morską i lądową, ale i kolejową. Nasi klienci wielokrotnie zwracali uwagę, że takie połączenia mogą zapewnić jeszcze lepszą płynność transportową. Stąd inicjatywa powołania do życia CCIC Intermodal Depo Dunikowo – mówi prezes Grupy CSL Laura Hołowacz.

Terminal ma obsługiwać ładunki, które dotrą np. pociągami z Chin.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane