Dachser otworzył swój pierwszy skład ceny w Polsce

Wnętrze magazynu z regałami
Dachser

Niemiecki operator logistyczny Dachser uruchomił pierwszy skład celny w Polsce. Obiekt powstał w oddziale firmy w Rzeszowie, który obsługuje firmy z Podkarpacia i Małopolski-Wschodniej. Jednostka Agencji Celnej Dachser doradza w kwestiach związanych z odprawą celną oraz obsługuje wymagane formalności.

Według Dachser, skład powstał na Podkarpaciu, ponieważ region położony jest w południowo-wschodniej części Polski, blisko granic z Ukrainą i Słowacją oraz w relatywnie niedalekiej odległości od granicy z Białorusią. Rzeszów jest więc dogodnym miejscem do przechowywania i kontroli towarów dostarczanych przez producentów i dystrybutorów do krajów Europy Południowo-Wschodniej.

Rzeszowski oddział Dachser działa od 2019 roku i jest zlokalizowany przy porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka, w sąsiedztwie autostrady A4, która jest częścią drogi międzynarodowej E40 łączącej Ostenda w Belgii z Kijowem. Oddział dysponuje magazynem logistyki kontraktowej o powierzchni 2100 mkw. oraz terminalem przeładunkowym o powierzchni 1530 mkw. Codziennie realizuje połączenia z 34 krajami w Europie.

Jednostka Agencji Celnej Dachser doradza w kwestiach związanych z odprawą celną oraz obsługuje wszelkie formalności, takie jak rejestracja klientów czy archiwizacja danych. Skład celny Dachser w Rzeszowie to magazyn zatwierdzony przez organy celno-skarbowe i pozostający pod ich stałym nadzorem, przeznaczony do składowania i przechowywania towarów „nieunijnych”, które objęte tą procedurą celną nie podlegają należnościom celnym przywozowym, ani środkom polityki handlowej. Umożliwia także przechowywanie ładunków bez ograniczeń czasowych oraz, co jest niezwykle istotne dla importerów i eksporterów, odroczenie należności celno-podatkowych, aż do momentu, gdy towar lub jego część zostaną dopuszczone do swobodnego obrotu lub reeksportu.

Dachser ponadto oferuje realizację operacji celnych bez konieczności obecności klienta w magazynie. Jest to możliwe dzięki uzyskaniu statusu upoważnionego przedsiębiorcy AEO (Authorised Economic Operator), który jest uznawany we wszystkich państwach członkowskich.

– Skład celny to kolejny krok w rozwoju rzeszowskiego oddziału Dachser, po uruchomieniu jesienią 2023 roku regularnej linii dostaw z Jasionki do Lwowa i Kijowa – komentuje Dariusz Walo, customs manager w Dachser.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane