DB Schenker ma dwóch, nowych członków zarządu

Ciężarówki z logo DB Schenker
DB Schenker

Rada nadzorcza niemieckiego potentata logistycznego – DB Schenker, powołała do zarządu spółki dwóch nowych członkach. Związany już wcześniej z firmą Hessel Verhage będzie kierował pionem logistyki kontraktowej. Z kolei Jakob Wegge-Larsen przejdzie do Schenkera z Maersk, aby pokierować pionem finansowym spółki.

Hessel Verhage od 1 listopada 2022 r. kieruje pionem logistyki kontraktowej DB Schneker. Ten nowy członek zarządu ma lat 50 i pochodzi z Holandii. Okazuje się, że dobrze zna DB Schenker, bo wcześniej kierował rozwojem Schenkera jako wiceszef ds. globalnej strategii i transformacji. Zresztą będzie nadal przez pewien czas piastował to stanowisko.

Drugi nowy członek zarządu: Jakob Wegge-Larsen rozpocznie pracę od 1 mara 2023 r.
Wegge-Larsen ma 45 lat i pochodzi z Danii. Nowy dyrektor finansowy DB Schenker do tej pory był wiceprezesem i dyrektorem finansowym w grupie Maersk.

Dotychczasowy dyrektor finansowy – Oliver Seidl (59 lat), zakończy pracę 31 grudnia 2022 r. Pracował w Schenkerze od 20216 r., lecz zdecydował się opuścić firmę.

– Dzięki nowym członkom zarząd Schenker jest gotowy do sprostania globalnym zmianom w branży logistycznej, które wymagają nieustannej ewolucji – powiedział dr Levin Holle, przewodniczący rady nadzorczej Schenker AG. – Biorąc pod uwagę siłę, jaką ci dwaj renomowani międzynarodowi eksperci wniosą do zarządu, jest to bardzo dobra wiadomość dla zespołu Schenkera i naszych klientów – dodał.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane