Dematic rozbuduje centrum logistyczne Julius Blum

Dematic

Dostawca technologii automatyki – Dematic, wybuduje i wyposaży magazyn wysokiego składowania austriackiej firmy Julius Blum – producenta i dystrybutora okuć meblowych. Obiekt na terenie centrum logistycznego pod Poznaniem zostanie oddany do użytku w czwartym kwartale 2023 r.

Dematic – dostawca technologii automatyzacji wybuduje nowy, w pełni zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania dla Julius Blum. W ramach rozbudowy centrum logistycznego w Wielkopolsce Dematic zainstaluje również osiem układnic, które zapewniają automatyczne składowanie i pobieranie palet z instalacji regałowej. Kolejnymi elementami systemu będa przenośniki ciężkich towarów jednostkowych typu BK25 oraz podwieszane przenośniki łańcuchowe i piętrowe, które łączą istniejące obszary magazynowe z magazynem wysokiego składowania. System ten pozwoli firmie Blum zwiększyć powierzchnie magazynowe i podnieść poziom automatyzacji w zakładzie. Ukończenie projektu i uruchomienie instalacji zaplanowane jest na czwarty kwartał 2023 roku.

– Dematic zachwycił nas kompleksowym pakietem łączącym know-how w zakresie intralogistyki z jakością techniczną i indywidualnym wsparciem. Rozwiązanie to składa się ze sprawdzonych standardowych komponentów, które okazały się niezawodne i trwałe w wielu innych zakładach Blum na całym świecie – mówi Markus Schneider, manager grupy w zakresie logistyki wewnątrzmagazynowej w Julius Blum GmbH.

Oprócz automatyki intralogistycznej wraz z oprogramowaniem dla nowego magazynu wysokiego składowania zlecenie obejmuje również podłączenie do istniejących przenośników oraz połączenie poszczególnych obszarów logistycznych.

Dla zakładu Blum w Poznaniu firma z Heusenstamm opracowała indywidualny system automatyzacji, składający się z nowego magazynu wysokiego składowania palet obsługiwanego przez osiem układnic typu SR-U1200/1 z widłami teleskopowymi. W nowym obszarze magazynowym firma przechowuje zarówno komponenty, jak i gotowe systemy okuć meblowych. Układnice są wyposażone w napęd na jedno koło i wykazują się szczególnie długą żywotnością.

Dematic i Blum mają już doświadczenie we współpracy. W 1986 roku firma Mannesmann Demag, poprzednik Dematic, po raz pierwszy dostarczyła producentowi i dystrybutorowi systemów okuć meblowych rozwiązania magazynowe.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane