DHL Supply Chain otwiera DSC E-com Distribution Center

Atlas Ward

Osiem miesięcy po wkopaniu kamienia węgielnego, DHL Supply Chain otwiera kompleks logistyczny DSC E-com Distribution Center w Gorzowie Wielkopolskim. Obiekt zaprojektowano na potrzeby branży e-commerce. Generalnym wykonawcą był Atlas Ward.

Nowo otwarty obiekt o powierzchni ponad 60 tys. mkw. jest pierwszym etapem kompleksu realizowanego przy ul. Mosiężnej w Gorzowie Wielkopolskim. W sumie powstanie w nim 110 tys. mkw. powierzchni.

Centrum logistyczne jest położone przy trasie S3, blisko autostrady A2, – od granicy z Niemcami dzieli je niecała godzina drogi. – W Gorzowie Wielkopolskim mamy doskonały grunt do rozwoju. Nowa inwestycja jest bardzo ważnym uzupełnieniem naszej europejskiej fulfillmentowej sieci i szeroko otwiera drzwi do dynamicznego rozwoju firmom operującym w sektorze e-handlu – mówi Orkun Saruhanoglu, CEO DHL Supply Chain CEE.

DHL Supply Chain prowadzi rekrutację magazynierów. W obiekcie zatrudnionych zostanie nawet kilkaset osób.

Inwestycja była projektowana i realizowana w zgodzie z ekopolityką GoGreen DHL. Obiekt jest certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie “Excellent”. W pobliżu budynków DHL Supply Chain zainstalował gniazda, którymi będzie można ładować elektryczne ciężarówki i samochody.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane