DHL zarobił krocie dzięki e-handlowi

DHL

Grupa Deutsche Post DHL, odnotowała w ubiegłym roku rekordowe wyniki, pomimo wyzwań związanych z pandemią. Przychody Grupy wyniosły 66,8 mld euro i były o 5,5 proc. wyższe niż rok wcześniej. Po skorygowaniu o różnice walutowe wzrost przychodów był jeszcze wyższy – wyniósł 8,5 proc. Na poprawę wyników Deutsche Post DHL wpłynął globalny boom na e-handel, który zwiększył wolumeny przesyłek ekspresowych.

W 2020 r. zysk operacyjny (EBIT) Grupy wzrósł aż o 17,4 proc. do ponad 4,8 mld EUR. W ten sposób Grupa znacznie przekroczyła swój poprzednio skorygowany docelowy zysk w wysokości 4,1 mld euro do 4,4 mld EUR. Po korekcie EBIT wyniósł nawet ponad 5,4 mld EUR.

– Rok 2020 był wyjątkowo trudnym rokiem dla Grupy Deutsche Post DHL. Nasze usługi cieszyły się jednak większym zainteresowaniem niż kiedykolwiek. Nie tylko odnotowaliśmy rekordowe przychody, ale także stworzyliśmy 20 tys. nowych miejsc pracy na całym świecie. Ten sukces jest efektem wielu lat ciężkiej pracy całej naszej organizacji. Skoncentrowaliśmy się na naszej podstawowej działalności logistycznej, konsekwentnie dostosowując firmę do e-handlu. Inwestowaliśmy jednocześnie w naszą sieć logistyczną i cyfryzację – powiedział Frank Appel, dyrektor generalny Grupy Deutsche Post DHL.

W roku 2021 Grupa przewiduje dalszy znaczący wzrost EBIT do ponad 5,6 mld EUR. Prognozy te są oparte na założeniu, że handel elektroniczny będzie nadal rósł w bieżącym roku. Światowy handel prawdopodobnie poprawi się w 2021 r., co doprowadzi do wzrostu wolumenów w globalnej działalności logistycznej DHL.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane