FedEx Express przebudował hub transportowy w Holandii

FedEx

FedEx Express przebudował międzynarodowy hub transportu drogowego w holenderskim Duiven. Po trwającej dwa lata inwestycji, zwiększyła się przepustowość realizowanych tam operacji. Firma logistyczna zapowiedziała, że wkrótce jej europejska sieć drogowa wzbogaci się o kolejny nowy hub, który powstaje we Włoszech.

Obiekt w Duiven jest jednym z największych i najbardziej zaawansowanych technologicznie hubów drogowych FedEx w Europie. Obiekt funkcjonuje na obszarze określanym jako tzw. „Blue Banana”, zurbanizowanego i rozwiniętego gospodarczo korytarza, rozciągającego się od północno-zachodniej Anglii do północnych Włoch.

Otwarty po przebudowie hub o powierzchni 24 tys. mkw. (zlokalizowany na działce o powierzchni 148 tys. mkw.) został wyposażony w sorter do obsługi ok. 200 tys. paczek dziennie. W porównaniu do poprzedniego obiektu ponad trzykrotnie wzrosła całkowita wydajności hubu. Magazyn został wyposażony w większą niż wcześniej liczbę bram dla ciężarówek.

W hubie zamontowano także nowe bramy pozwalające na szybszy przejazd ciężarówek. Zwiększono też o 20 proc. wzrost powierzchnię parkingową dla naczep. W obiekcie zastosowano oświetlenie LED wewnątrz i na zewnątrz obiektu, elektryczne wózki widłowe a nowy sorter generuje o 20 proc. mniej hałasu.

Hub w Duiven to jeden z dwóch dużych projektów z zakresu infrastruktury sieci drogowej, które zostaną uruchomione w 2023 roku. W maju FedEx otworzy nowy hub drogowy w Novarze (Włochy).

W ramach Europejskiej Sieci Drogowej FedEx dysponuje 28 hubami drogowymi. Z siecią, poza hubami lotniczymi i punktami lotów, połączonych jest 700 oddziałów zlokalizowanych w różnych częściach Europy.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane