GLS otworzył cztery nowe punkty w Polsce

GLS Poland

Jelenia Góra, Wieluń, Krosno i Gryfice to nowe punkty na mapie oddziałów operatora przesyłek kurierskich GLS Poland. Firma dysponuje już 45 filiami w naszym kraju. – Rozwój e-commerce przynosi wiele wyzwań. Dlatego zwiększamy potencjał firmy we wszystkich obszarach działalności – tłumaczy Tomek Zwiercan, dyrektor zarządzający spółki.

Operator rozwija swoją infrastrukturę w Polsce. W drugim kwartale 2021 r. uruchomił cztery nowe oddziały. Pierwszy powstał w Wieluniu. Jest to centralny punkt między Wrocławiem, Łodzią, Częstochową i Kaliszem (spotykają się tam trzy drogi krajowe). Filia jest przygotowana do obsługi ok. 5500 paczek dziennie.

Drugi nowy oddział otwarto w Jeleniej Górze. Wzmacnia on obsługę południowo-zachodniej części Dolnego Śląska, odciążając filię w Legnicy. Przepustowość obiektu pod Karkonoszami zaprojektowano na 7 tys. przesyłek dziennie. Filia obsługuje przede wszystkim pobliskie obszary podgórskie, trudniej dostępne z autostrady A4. Ciekawostka: kurierzy na trasie z Jeleniej Góry do tzw. Worka Turoszowskiego (okolice Bogatyni) jadą przez Czechy, ponieważ najszybsza droga prowadzi przez Liberec.

Punkt przeładunkowy stał się filią

Kurierzy z trzeciego nowego oddziału GLS w Gryficach – znajdującego się między filiami firmy w Koszalinie i Szczecinie – dostarczają i odbierają przesyłki z północno-zachodniego obszaru województwa pomorskiego (przepustowość to ponad 4 tys. paczek dziennie), przede wszystkim w pasie wybrzeża od Mrzeżyna do Świnoujścia.

Filia w Krośnie obsługuje z kolei południowo-wschodni skraj Podkarpacia (do 6 tys. przesyłek dziennie), odciążając filie operatora przede wszystkim w Rzeszowie i Nowym Sączu.

– Systematycznie zagęszczamy i rozbudowujemy infrastrukturę bazową. Stale zwiększamy w ten sposób przepustowość i równocześnie elastyczność naszej sieci operacyjnej. Np. obiekt w Gryficach funkcjonuje już od trzech lat jako punkt przeładunkowy, teraz został przekształcony w filię – mówi Tomek Zwiercan, dyrektor zarządzający GLS Poland.

Firma inwestuje w infrastrukturę bazową z myślą o rozwoju wszystkich segmentów swojej działalności. Jednak bardzo istotne znaczenie ma fakt, że szybko rośnie wolumen przesyłek adresowanych do odbiorców indywidualnych. – Mówiąc obrazowo: im bliżej jesteśmy odbiorców, tym łatwiej zarządzać logistyką ostatniej mili, wprowadzać nowe usługi i funkcjonalności, a także szybko reagować w przypadku zmian na rynku. A dynamiczny rozwój e-commerce przynosi ich wiele. Dlatego zwiększamy potencjał firmy we wszystkich obszarach naszej działalności. Chcemy być jak najlepiej przygotowani, by adekwatnie odpowiadać na potrzeby klientów i zapewniać oczekiwaną przez nich jakość obsługi – wyjaśnia Tomek Zwiercan.

Trzy filie otwarte pod koniec 2020 r.

Wszystkie cztery nowe oddziały GLS Poland zostały otwarte w drugim kwartale tego roku. Jesienią 2020 r. firma kurierska uruchomiła trzy filie: pod Starogardem Gdańskim, w Różanie (na północ od Warszawy) oraz w Wodzisławiu Śląskim. W ubiegłym roku znacznie rozbudowany został również oddział GLS w Poznaniu. Filia, działająca w tej lokalizacji od 2008 roku wraz z polską centralą GLS, ma przepustowość dwa razy większą niż przed rozbudową. Operator uruchomił tam również sortownię dla paczek eksportowych do krajów Europy Zachodniej. Obiekt jest w pełni przygotowany do tego, by w każdej chwili przejąć funkcję samodzielnej sortowni regionalnej.

Cała sieć Grupy GLS – w 40 krajach Europy, na Zachodnim Wybrzeżu Stanów Zjednoczonych i w Kanadzie – składa się z ok. 70 centralnych i regionalnych punktów przeładunkowych oraz ok. 1400 oddziałów. Łącznie, biorąc pod uwagę wszystkie kraje. operator dostarcza do 6 milionów paczek dziennie.

GLS Poland to spółka-córka General Logistics Systems B.V. (z siedzibą w in Amsterdamie).

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane