Grupa Raben przejęła spółkę Bexity

Grupa Raben

Operator logistyczny podpisał umowę przejęcia 100% udziałów austriackiej spółki Bexity od jej obecnego właściciela, holdingu Mutares. W wyniku transakcji do grupy Raben dołączy ponad 500 pracowników i 16 oddziałów Bexity. Transakcja została zainicjowana już w grudniu 2021 r. ale dopiero niedawno została zaakceptowana przez władze antymonopolowe.

Spółka Bexity dawniej działała pod firmą Q-Logistics, trafi w ręce nowego właściciela. Poprzedni właściciel, holding Mutares, przejął spółkę pod koniec 2019 roku i w ciągu ostatnich 24 miesięcy z sukcesem ją zrestrukturyzował. – Austria doskonale wpisuje się w naszą mapę Europy, będąc mostem pomiędzy Niemcami i Włochami, jak również węzłem łączącym kraje Europy Środkowej – komentuje transakcję Ewald Raben, CEO Grupy Raben.

Współpraca pomiędzy Raben i Bexity w dostawach przesyłek drobnicowych pomiędzy Austrią a krajami Grupy Raben trwa już od ponad 10 lat. Obie firmy łączy także ekologiczne podejście do logistyki. Główną zaletą Bexity jest dla Raben możliwość korzystania z przewozów kolejowych z terminali Bexity.

Sieć drobnicowa Brexity istnieje od 1986 roku i jako pierwsza oferowała całodobową obsługę na terenie całej Austrii. Spółka przewozi ponad 10 tysięcy przesyłek dziennie. Spółka posiada 16 oddziałów na terenie Austrii i zatrudnia ponad 500 pracowników. Austria jest już 15 krajem, na którym Grupa ma swoje oddziały.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane