Hal-Mag otwiera magazyn na zrekultywowanym terenie

WPIP Construction

W podwrocławskich Źródłach zakończyła się budowa hali magazynowej o powierzchni 7,2 tys. mkw., którą zrealizował generalny wykonawca oraz projektant – WPIP Construction. Inwestorem obiektu jest firma deweloperska firma Hal-Mag, która zdecydowała się na rekultywację terenu poprzemysłowego, gdzie funkcjonowała kiedyś kopalnia gliny.

Obiekt powstał w zlokalizowanych na zachód od Wrocławia Źródłach (powiat średzki, gmina Miękinia), przy drodze krajowej nr 94. Składa się z jednokondygnacyjnej hali magazynowej z zapleczem socjalno-biurowym, podzielonej na trzy moduły – każdy o powierzchni 2,4 tys. mkw. Inwestor, czyli firma Hal-Mag, zdecydował się przeznaczyć powierzchnie na wynajem.

Za projekt i generalne wykonawstwo odpowiadała firma WPIP Construction. W ramach inwestycji powstała także wewnętrzna infrastruktura drogowa, w tym drogi, place manewrowe oraz miejsca parkingowe, a także zbiorniki: przeciwpożarowy oraz retencyjny.

Prace były prowadzone na terenie poprzemysłowym, co wymagało przeprowadzenia rekultywacji. Wcześniej w tym miejscu funkcjonowała odkrywkowa kopalnia gliny. Ponadto działka została objęta ochroną konserwatora zabytków ze względu na to, że teren był częścią pola bitwy pod Lutynią.

– Zrealizowana przez nas inwestycja jest modelowym przykładem tego, jak należy zarządzać takimi projektami na terenach typu brownfield – uważa Janusz Signetzki, wiceprezes WPIP Construction.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane