InPost oferuje weekendowe dostawy do paczkomatów

InPost

Po miesiącach testów firma kurierska zarządzająca siecią automatów paczkowych zaoferowała nową usługę „Paczka w weekend” – przesyłki zostaną dostarczone do klientów w sobotę lub w niedzielę. Do końca marca usługa jest darmowa. Od 1 kwietnia e-sklepy zapłacą za weekendową dostawę do klienta 4,06 zł netto.

InPost chciał rozpocząć dostawy sobotnio-niedzielne w pierwszy weekend majowy. Rafał Brzoska, prezes spółki, poinformował w mediach społecznościowych, że zapadła decyzja o przyspieszeniu i usługę uruchomiono już dziś (13 marca). Powodem jest obecna sytuacja epidemiologiczna, w której większość Polaków unika wychodzenia z domów, a zakupy wykonuje przez Internet.


Do końca marca, przez najbliższe trzy weekendy usługa jest darmowa. Później e-sklepy oraz klienci detaliczni będą musieli zapłacić za nią 4,06 zł netto (4,99 zł brutto).

W ramach „Paczki w weekend” przesyłki zostaną dostarczone do klientów w weekend, jeśli nadanie (czyli przekazanie paczki), nastąpi między godziną 20.00 w czwartek oraz godziną 13.00 w sobotę.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane