Inpost wynajmie pierwszy budynek w MLP Poznań West

MLP Group

Firma deweloperska MLP Group buduje w Dąbrówce pod Poznaniem nowe centrum logistyczne o docelowej powierzchni 83 tys. mkw. Pierwszym najemcą nowego obiektu będzie firma kurierska Inport, która zajmie na sortownię i magazyn budynek o powierzchni 8,5 tys. mkw.

Wmurowanie kamienia pod budowę parku odbyło się w miniony piątek. Aktualnie robotnicy firmy W.P.I.P. (wykonawcy prac) budują pierwszy obiekt MLP Poznań West przeznaczony dla firmy Inpost. W.P.I.P. przekaże go zamawiającemu w trzecim kwartale tego roku. Operator logistyczny wynajmie 8,5 tys. mkw. powierzchni wyposażonej w potrzebny sprzęt. W obiekcie znajdzie się m.in. magazyn typu cross-dock, umożliwiając sprawny przeładunek i kompletowanie przesyłek oraz powierzchnie biurowe i socjalne.

– Przed nami budowa nowoczesnego magazynu o powierzchni 7,5 tys. mkw. i wysokości 12 m, z 12. dokami przeładunkowymi oraz z dwukondygnacyjnym, 1000-m budynkiem biurowym oraz ponad 20 tys. mkw. dróg wewnętrznych, parkingów i placów manewrowych. Inwestycję planujemy zrealizować w cztery miesiące i zapewniam, że dotrzymamy tego terminu. Mamy bardzo duże doświadczenie w zakresie budowy obiektów magazynowych – zaznaczył Janusz Signetzki, wiceprezes W.P.I.P.

Park MLP Poznań West zlokalizowany jest w pobliżu Poznania, od zachodniej strony miasta. Tuż przy obiekcie przebiega droga ekspresowa S11 (węzeł Dąbrówka), a do autostrady A2 jest tylko 3,5 km. W pobliżu znajduje się również otwarta we wrześniu 2017 r. roku trasa S5 łącząca Poznań z Wrocławiem. Jednocześnie MLP Poznań West znajduje się w bardzo bliskiej odległości od podpoznańskiego lotniska Ławica.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane