JV Peakside pozyskał 500 mln zł na zakup nieruchomości

Partners Group

Spółka joint venture założona przez Partners Group i Peakside Capital Advisors podpisała portfelową umowę kredytową z Bankiem Pekao S.A., na kredyt inwestycyjny i kredyt VAT (łącznie ponad 500 mln zł). Środki zostaną wykorzystane na zakup trzech nieruchomości logistycznych w Warszawie i w okolicach oraz na przebudowę City Point Targówek.

Spółka joint venture utworzona przez firmę inwestycyjną Partners Group oraz zarządcę nieruchomości Peakside Capital Advisors, zawarła portfelową umowę kredytową z Bankiem Pekao S.A. Na jej podstawie udzielone zostało finansowanie do wysokości łącznie ponad 500 mln zł.

Pozyskane środki zostaną przeznaczone na finansowanie nabycia trzech nieruchomości: City Point Targówek, Logistics Point Raszyn oraz Logistics Point Piaseczno. Wykorzystane zostaną również na przebudowę parku City Point Targówek oraz dalsze finansowanie inwestycyjne po ukończeniu projektu.

Peakside przy wyborze inwestycji koncentruje się na strategii „value add”, w ramach której podnosi wartość posiadanych poprzez siebie nieruchomości poprzez ich wynajem, przebudowę, ekspansję czy też podwyższenie jakości obiektów pod kątem ESG.

Zawarcie umowy zapewni dostęp do pewnego źródła finansowania, które pozwoli nam na akwizycję i realizację ambitnego planu inwestycyjnego dla trzech parków logistycznych. Elastyczna struktura finansowania została dopasowana do tempa realizacji naszego przedsięwzięcia”– podkreślił Konrad Pazorek, head of finance structuring
w Peakside Capital Advisors.

Park logistyczny City Point Targówek zostanie wybudowany od podstaw po wcześniejszym wyburzeniu istniejących budynków. Pierwsza faza rozbiórki na warszawskim Targówku już się rozpoczęła, najemcy wprowadzą się do nowych budynków w 2023 roku. Modernizację powierzchni w Piasecznie i Raszynie zaplanowano w późniejszym terminie. W tych lokalizacjach inwestor przewidział remont i odświeżenie istniejących obiektów przy zachowaniu pełnej funkcjonalności magazynów.

Po przebudowie i modernizacji trzy obiekty logistyczne dostarczą na rynek blisko 150 tys. mkw. powierzchni magazynowo-biurowej. W ramach współpracy joint venture zespół Peakside Capital Advisors będzie odpowiedzialny za rozwój, zarządzanie aktywami oraz komercjalizację obiektów zlokalizowanych na warszawskim Targówku, w Raszynie i Piasecznie.

W procesie doradcą prawnym Partners Group i Peakside Capital Advisors była kancelaria prawna Greenberg Traurig, natomiast Bank Pekao reprezentowała kancelaria Clifford Chance.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane