Kontrast wybuduje w Łapach drugie centrum logistyczne

Kontrast

Firma Kontrast, białostocki dystrybutor artykułów z wyposażeniem wnętrz, zdecydował się na budowę drugiego centrum logistycznego w Łapach. Spółka kupiła niedawno działkę w pobliżu swojego pierwszego obiektu, o powierzchni 4 ha. Planuje postawić na niej magazyn przeznaczony dla firm z branży e-commerce.

Pierwsze centrum logistyczne w Łapach Konstrast uruchomił w 2019 r. To jedyny obiekt tego typu na Podlasiu. Wybudowano halę magazynową z powierzchnią dla spółki Konstrast i najemców zewnętrznych oraz terminal kontenerowy z dwoma torami kolejowymi. Skąd pomysł, aby otworzyć drugie centrum logistyczne? – Z potrzeby rynku. Podlasie rozwija się. Jesteśmy przy wschodniej granicy UE, gdzie Wschód spotyka się z Zachodem. Przez nasz region będą przebiegały trasy Rail Baltica i ViaCarpatia. Usługi logistyczne mają więc rację bytu – tłumaczy w rozmowie z Portalem TSL Henryk Bielecki, dyrektor ds. administracyjno-technicznych w spółce Kontrast.

Drugie centrum logistyczne w Łapach powstanie w odległości 1,3 km od pierwszego obiektu, vis-à-vis dawnej cukrowni. Kontrast zawarł niedawno umowę notarialną na zakup nieruchomości o powierzchni 4 ha. – Planujemy wybudować niej magazyn z przeznaczeniem głównie dla firm z branży e-commerce. W naszym obecnej hali mamy dwóch najemców prowadzących handel przez internet, firmy Matmay i ESPIR. Dostajemy wiele zapytań od kolejnych podmiotów zainteresowanych otwarciem w Łapach magazynów. Są też pytania o usługi magazynowe jak przeładunki towarów i kompletacja zamówień – tłumaczy Henryk Bielski. – Przez najbliższe miesiące będziemy prowadzili prace koncepcyjne i projektowe dotyczące nowej hali magazynowej. Nie wiemy jeszcze, jaką duża powierzchnia zostanie zaprojektowana – dodaje.

Działalność logistyczna przedsiębiorstwa prowadzona jest pod marką Kontrast Intermodal. Firma świadczy usługi tego typu bazując na 30-letnim doświadczeniu zdobytym podczas organizowania transportów na własne potrzeby. Spedycją zajmuje się wydzielona z Kontrastu spółka MLS Poland, która organizuje przewozy kontenerów we współpracy z lokalnymi przewoźnikami.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane