Kuehne+Nagel uruchamia w Gdańsku centrum logistyki

Przecinanie wstęgi przy otwarciu magazynu Kuehne+Nagel w Gdańsku
Kuehne+Nahel

Kuehne+Nagel otworzyło nowe centrum przeładunkowe w Gdańsku w pobliżu terminalu kontenerowego Baltic Hub. Obiekt powstał m.in. z uwagi na rosnące zapotrzebowanie na przewozy multimodalne (drogowe i morskie) do krajów bałtyckich.

Centrum logistyki ma powierzchnię ponad 3,3 tys. mkw. oraz dodatkowe 200 mkw. powierzchni biurowej. Cross-dock obsługuje towary przypływające do Polski za pośrednictwem statków oceanicznych m.in. z głównych portów Dalekiego Wschodu w regularnym, cotygodniowym serwisie Kuehne+Nagel. Obiekt jest zintegrowany z europejską siecią drobnicową Kuehne+Nagel, aby zapewnić codzienną dystrybucję towarów do lokalnych i europejskich hubów.

Kuehne+Nagel informuje, że lokalizacja magazynu między Gdańskiem a Gdynią blisko trójmiejskiej obwodnicy zapewnia sprawną obsługę towarów na trasie port-magazyn. Ponadto bliskość lotniska w Gdańsku może ułatwić dostawy towarów na płytę lotniska, usprawniając dalsze etapy łańcucha dostaw.

– Zespół pracujący w magazynie jest odpowiedzialny zarówno za obsługę towarów, które kończą swoją podróż w Polsce, oferując możliwość krótkoterminowego składowania, jak i tych, które są wyłącznie przeładowywane z kontenerów morskich i przygotowywane do dalszego transportu. Usługi dodatkowe takie jak m.in. paletowanie, etykietowanie i sortowanie są oferowane dla ładunków, będących pod dozorem celnym, a także przesyłek krajowych i unijnych – czytamy w komunikacie spółki.

– Nowe centrum w Gdańsku, położone w pobliżu jednego z najważniejszych terminali kontenerowych w Polsce, pozwoli wzmocnić potencjał logistyczny w regionie, wspierając wymianę handlową Polski z innymi krajami świata oraz ekspansję naszych klientów na nowe rynki zagraniczne – powiedział Jacek Liszewski, dyrektor logistyki morskiej w Kuehne+Nagel, cytowany w komunikacie.

Na zdjęciu powyżej przedstawiciele Kuehne+Nagel (licząc od lewej): Ryszard Żmijewski, national sea logistics LCL manager, Jacek Liszewski, national sea logistics director, Maciej Sobek, national road logistics director, Wojciech Sienicki, national manager, Michał Kubiak, road logistics terminal handling manager.

Zobacz też:

Kuehne+Nagel otwiera centrum dystrybucyjne w Szczecinie

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane