Lineage rozbudował magazyn mroźniczy w Lęborku

Lineage

Lineage, operator logistyczny specjalizujący się w magazynowaniu w temperaturze kontrolowanej, otworzył rozbudowany zakład magazynowania mroźniczego w Lęborku (woj. pomorskie).

Rozbudowa zwiększyła pojemność magazynu o około 30 proc., powiększając jego całkowitą pojemność do ponad 40 tys. miejsc paletowych. W magazynie wdrożono również mobilne systemy regałowe.

– Dotrzymujemy naszych zobowiązań wobec Polski i regionu Europy Środkowo-Wschodniej podjętych, gdy w 2023 r. roku otworzyliśmy naszą regionalną centralę w Warszawie – powiedział Harld Peters, prezes Lineage Europe. – Oprócz naszego nowo rozbudowanego obiektu w Lęborku, posiadamy również magazyn mroźniczy z ponad 43-tysiącami miejsc paletowych w Gdańsku, w jednym z najszybciej rozwijających się portów w Europie – dodał Peters.

Firma Lineage weszła na polski rynek w 2020 roku po przejęciu i rebrandingu Pago, dostawcy usług magazynowania, dystrybucji i logistyki. W Polsce, firma posiada łącznie sieć sześciu magazynów zlokalizowanych w kluczowych węzłach komunikacyjnych w pobliżu Warszawy, Poznania, Katowic i Trójmiasta.

Amerykański Lineage to jeden z wiodących na świecie globalny fundusz REIT specjalizujący się w magazynowaniu w kontrolowanej temperaturze. Firma ma sieć ponad 480 obiektów o łącznej powierzchni ponad 84,1 mln ft2 (ponad 7,8 mln mkw.) w krajach Ameryki Północnej, Europy i Azji-Pacyfiku.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane