Lipiec był najlepszym miesiącem w historii Pyrzowic

GTL SA

W Międzynarodowym Porcie Lotniczym „Katowice” w Pyrzowicach w lipcu 2022 r. odprawiono 4 142 ton frachtu. Jest to najlepszy miesięczny rezultat w tym segmencie ruchu w historii lotniska, a także zwiastun rekordowego roku pod względem przeładunków cargo.

Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze – spółka zarządzająca Międzynarodowym Portem Lotniczym „Katowice” im. Wojciecha Korfantego w Pyrzowicach – podsumowało przewozy cargo w lipcu 2022 r. Na lotnisku odprawiono 4 142 ton frachtu, czyli o 1 535 ton więcej (+58,9%) niż podczas siódmego miesiąca 2021 r. Jest to najlepszy miesięczny rezultat w tym segmencie ruchu w historii lotniska – dotychczasowy rekord pochodził z marca 2008 roku i wynosił 4 141 ton ładunków.

Lipiec 2022 r. to w Pyrzowicach 448 startów i lądowań frachtowców, o 76 więcej (+20,4%) niż w zeszłym roku. Od stycznia do końca lipca 2022 roku w Katowice Airport zanotowano 23 805 ton frachtu – o 7 382 ton więcej (+45,0%) niż w tym samym okresie zeszłego roku. Samoloty cargo wykonały w tym czasie 3 146 startów i lądowań, tj. o 1 035 więcej (+49,0%) niż podczas pierwszych siedmiu miesięcy 2021 roku.

– Przewozy cargo w Katowice Airport rosną nieprzerwanie od dwudziestu jeden miesięcy, czyli od listopada 2020 r. Zagrożeniem dla tego pozytywnego trendu są coraz gorsze wskaźniki makroekonomiczne w poszczególnych europejskich państwach i trudna sytuacja geopolityczna na świecie. Są to czynniki, które mogą spowodować korektę na rynku przewozów frachtu lotniczego, co w przypadku Pyrzowic może przełożyć się na spowolnienie tempa wzrostu. Nie zmienia to faktu, że 2022 rok i tak będzie w Katowice Airport rekordowy. Obecnie prognozujemy, że na pyrzowickim lotnisku – po raz pierwszy w historii – odprawione zostanie ponad 40 tysięcy ton ładunków w skali roku – mówi Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego.

Na lotnisku imienia Wojciecha Korfantego regionalne bazy mają czołowi operatorzy cargo w Europie, obecni tutaj są m.in. Amazon, DHL Express, FedEx, Lufthansa Cargo i UPS.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane