Logistyka zdominowała rynek nieruchomościami

Cushman & Wakefield

Wartość wszystkich inwestycji na rynku nieruchomości komercyjnych po trzecim kwartale 2020 roku wyniosła nieco ponad 4 mld euro (18,48 mld zł). To o 12,4% mniej niż w analogicznym okresie roku 2019. Prawie połowę inwestycji stanowiły transakcje z sektora logistycznego. Sektor biurowy stanowił 38% wolumenu transakcji w okresie Q1-Q3 2020.

– Rok 2020 zaczął się dla polskiego rynku nieruchomości komercyjnych bardzo dobrze. Wartość inwestycji wyniosła wówczas aż 1,72 mld euro, co jest drugim najlepszym wynikiem za pierwszy kwartał roku w historii. Potem aktywność inwestorów została ograniczona w wyniku niepewności spowodowanej przez pandemię. W trzecim kwartale obserwujemy tendencję dostosowywania strategii kupujących do konsekwencji związanych z obecną sytuacją, dzięki czemu aktywność inwestycyjna nie uległa drastycznym spadkom – mówi Paweł Partyka, Partner w firmie Cushman & Wakefield.

Największą pod względem wolumenu transakcją był zakup portfela Goodman’a przez GLP – wiodącego gracza na globalnym rynku nieruchomości logistycznych, reprezentowanego przez Cushman & Wakefield. Jest to jednocześnie największa logistyczna transakcja w Europie Środkowo – Wschodniej od 2017 r. GLP jest teraz właścicielem 1,3 mln mkw. na terenie Polski, Czech, Słowacji i na Węgrzech.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane