LOOGIC Park Radomsko sprzedany za 140 mln zł

AXI IMMO

Fundusz Elite Partners Capital zakończył proces przejęcia i nabycia magazynu wybudowanego w ramach centrum logistycznego Loogic Park Radomsko. Wartość transakcji to blisko 30 mln euro (140 mln zł). W obiekcie znajduje się magazyn dla centrum dystrybucyjnego JYSK.

Nieruchomość, która właśnie zmieniła właściciela, znajduje się w centralnej Polsce. Budynek o powierzchni 54 tys. mkw. jest pierwszym, jaki powstał w ramach parku logistycznego LOOGIC Park Radomsko. Docelowo w parku na 80 hektarach znajdzie się 11 hal magazynowych o łącznej powierzchni 380 tys. mkw.

Zakupiona przez Elite Partners Capital inwestycja została zrealizowana przez FB ANTCZAK, polskiego generalnego wykonawcę, jako obiekt typu Built-to-Suit dla JYSK, dystrybutora artykułów gospodarstwa domowego. Obiekt służy JYSK jako magazyn wysokiego składowania, a także jest strategicznie zlokalizowane w pobliżu głównego centrum dystrybucyjnego firmy.

To pierwsza polska transakcja nabycia dla drugiej serii funduszy logistycznych EPC. – Po naszej ostatniej passie udanych inwestycji, mamy przyjemność ogłosić nabycie polskiego obiektu magazynowego, który jest w pełni wynajęty firmie JYSK – powiedział Victor Song, prezes Elite Partners Capital. – Polski rynek nie jest nam obcy, nawiązaliśmy już zaufane relacje na miejscu. Dzięki temu jesteśmy w stanie skutecznie identyfikować projekty, które zapewniają nam atrakcyjne zwroty nawet na dzisiejszym zmiennym rynku – dodał Song.

Elite Logistics Fund II nadal koncentruje się na budowie portfela wysokiej jakości magazynów logistycznych czy infrastruktury w całej Europie i Wielkiej Brytanii.

W transakcji inwestorowi doradzała kancelaria prawna DLA Piper (Legal), a firma AXI IMMO Group działała w imieniu sprzedającego.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane