Maersk o problemach z obsługą ładunków w Baltic Hub

Pixabay

Duński potentat logistyczny Maeersk od 12 października 2023 r. informuje swoich kontrahentów o trudnościach, jakie występują w Porcie Gdańsk. W terminalu kontenerowym Baltic Hub doszło do zapełniania składowisk.

W związku z zaistniała sytuacją A.P. Möller-Maersk wdrożył plany awaryjne, aby utrzymać jak płynny przebieg łańcucha dostaw. Jednym z przedsięwzięć jest przeniesienie ładunków poza Gdańsk. – W związku z tym informujemy, że ładunki importowe zarezerwowane na trasach L02 i L03 będą rozładowywane w pobliskim Porcie Gdynia aż do odwołania, gdy ustabilizuje się powierzchnia składowa w Gdańsku – czytamy w komunikacie Maersk z 18 października.

– Plac składowy w Porcie Gdynia ma ograniczoną pojemność, dlatego prosimy klientów o pilny odbiór kontenerów po rozładunku. Pozwoli nam to na dalsze przekierowywanie przyszłych ładunków L02 i L03 z Gdańska, aby docelowo zmniejszyć ilość kontenerów w Blatic Hub – dodaje Maerks.

O trudnościach z obsługą kontenerów w największym polskim teriminalu kontenerowym Maerks informował już 12 października. Firma uprzedzała wówczas, że ładunki będą przekierowane z Baltic Hub do Terminalu Gdańsk Balticon.

Podobne wiadomości
Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane